Wyleczenie skóry po wielokrotnych zabiegach depilacji

napisał/a: Pietrro 2015-05-27 14:13
Od lipca 2012 poddałem się ok 12 zabiegom depilacji IPL + RF w okolicy pleców oraz brzucha i klatki piersiowej. Brak efektów skłonił mnie do kontynuacji zabiegów laserem light sheer duet (3 zabiegi) oraz dalej 6 zabiegów laserem Vectus. Dodatkowo wspierałem się domowym depilatorem IPL-wielokrotne naświetlanie powierzchni ciała. Ostatni zabieg miał miejsce w grudniu 2014. Od roku 2014 skóra na całej powierzchni ciała stała się sucha a owłosienie całkowicie się zmieniło. Na nogach przezroczyste, proste meszkowate włosy stały się grube, czarne i poskręcane.
Wierząc w skuteczność zabiegów zgoliłem również całe ręce. Całe owłosienie odrosło zmienione.
Udałem się do trzech najlepszych dermatologów w mieście.
Pierwszy: nie widzi problemu, owłosienie po zgoleniu stało się grubsze, ciemniejsze i jest go więcej i tak już zostanie
Drugi: naskórek będzie się regenerował przez kolejne miesiące, przepisał kremy, owłosienie po zgoleniu stało się grubsze, ciemniejsze i jest go więcej i tak już zostanie
Trzeci: nie widzi problemu, owłosienie po goleniu czy zabiegach depilacji się nie zmieniło, bez tych zdarzeń i tak bym tak wyglądał, skutek hormonów, golenie i podrażnianie iplem czy laserem nie wpływa na ilość, grubość, kolor włosów.

Moje spostrzeżenie: włosów jest więcej, delikatne meszkowe zmieniły się w dłuższe, grubsze, ciemniejsze, poskręcane, sądzę, że w wyniku długookresowego podrażniania skóry, stanu zapalnego oraz bólu towarzyszącego zabiegom skóra się rozregulowała i np. na palcu były 2 lub 3 włoski, teraz jest ich ponad 20. Takie są fakty.
Co mogę zrobić, aby przywrócić zdrowy stan owłosienia sprzed depilacji?