Wyłącznie poranny ból promieniujący

napisał/a: redick0405 2013-09-24 15:34
Witam,
Chodzi o ból pojawiający się wyłącznie w pozycji leżącej zaraz po obudzeniu. Ból pojawia się jakby w okolicach lędźwiowych, ale promieniuje na cały obwód brzucha. Zaznaczam, że nie jest to bardzo silny ból, ale niepokojący. Ból narasta wraz z wdechem (im mocniejszy wdech tym silniejszy ból). Problem zaczął się pewnie kilkanaście miesięcy temu i na początku wiązałem go z pełnym pęcherzem moczowym związanym ze spożywaniem dużej ilości płynów (3-4 piwa) przed samym snem. Występował wyłącznie w weekend po wieczornej imprezie. Ból niemal natychmiast ustępuje po oddaniu rano moczu. Nigdy nie występuje w ciągu dnia. Zrobiłem pełną morfologię z cholesterolem, próbami wątrobowymi, moczem, cukrem i USG jamy brzusznej. Wszystkie wyniki bardzo dobre, poza cholesterolem (205) i jedynie na USG wyszły trzy kamyczki na lewej nerce ok 3mm (rodzinna przypadłość). USG powtarzane co pół roku, na ostatnim nie było już tych kamieni. Ból, który opisuje nie dotyczy jednak lewej strony tylko, jakby środka brzucha, a nie samych nerek (takie mam wrażenie). Od pewnego czasu nie jest powiązany z piwem i występuje niemal codziennie rano mimo pilnowania oddawania moczu przed snem. Bardzo proszę o wskazówki. On (36 lat)