Wykwit na skórze nie chce zniknać.

napisał/a: Oola88 2014-04-30 13:04
Witam serdecznie, istotę mojego problemu opisuje temat. Jakiś czas temu - kilka miesięcy - na dekolcie pojawiła mi się grudka. Myslac, że to zwykły zatkany gruczoł łojowy wycisnęłam ja, nie pamiętam już czy wypłynęła jakakolwiek treść. Niestety, "grudka" odrosła, i nie chciała zniknać.. Jestem osoba dość niecierpliwa, więc kilkakrotnie chciałam ja wycisnać, nie za bardzo się dawało, wciaż była obecna, jest to widoczne miejsce, dlatego mocno mnie to irytowało.. Grudka miała około 0,5 cm, lekko ciemniejsza od skóry, jakby zabliźniony pryszcz, twarda. Parę dni temu, w przypływie masochizmu, postanowiłam się z tym rozprawić, byłam pewna że to jakiś wrośnięty włosek/pryszcz/kaszak - nic groźnego... No więc zmaltretowałam "to coś" ;p dośc mocno, podbiegło krwia, ale nic ze środka nie wylazło. No i zaczał się większy problem..Zamiast grudki na drugi dzień miałam prawie centymetrowy krater-ranę - w środku jaśniejszy, na zewnatrz lekko wypukłe brzegi. Zdezynfekowałam, posmarowałam maścia Tormentile, i przyschło, zrobił się żywo różowy placek, z lekko jaśniejszym środkiem.... NO więc w przekonaniu , że ten środek to jakaś zalegajaca treść, znowu zrobiłam masakrę- wycisnęło się troszeczkę jakby ropy-dwie jasne kuleczki, baaardzo malutkie i dużo ciemnej krwi. Teraz dalej jest krater. W Środku sa jakby dwa ciemne punkciki mniejsze od ziarenka maku, rana i lekko wypukłe brzegi ;/ zaczęłam się martwić, czy to nie jakieś znamię tak zmasakrowałam, lub brodawkę, lepiej już gdyby to była brodawka, miewałam je na palcach i wszystkie poznikały po terapii płynem... Martwię się czy to może być coś poważnego - lub może z tego zrobić się coś poważnego.. Co to w ogóle może być? nie wiem czy mam biec de dermatologa bo może to zupełna błahostka, w każdym razie teraz jest weekend majowy, potem nie wiem kiedy dam radę się wybrać do lekarza przez pracę, dlatego póki co piszę tutaj bo trochę się martwię. Jak to traktować? Teraz już na pewno z daleka z paluchami, póki co posmarowałam sudocremem. Dodam że gdy tego nie dotykam to nie boli, bolało i lekko swędziało przy wyciskaniu.. Bardzo proszę o odpowiedź kogoś, kto miałby jakiś pomysł i przepraszam za przydługi tekst..