Wykaz leków

napisał/a: Livyatan 2015-01-28 18:10
Gdzie mogę uzyskać wykaz leków (nazwa leku i producent) które stosuje się w konkretnym szpitalu na konkretnym oddziele w przypadku gdy placówka nie chce mi udzielić informacji mimo tego że byłem ich pacjentem?
napisał/a: piotrosiama 2015-01-28 23:33
A karty tzw. "wypisowej" ze szpitala nie otrzymałeś ? Tam powinna być zawarta m.inn. informacja jakie zastosowano leki.
napisał/a: Livyatan 2015-01-29 13:33
No właśnie nie ma. A sprawa jest poważna. Muszę wiedzieć co mi dokładnie podawali.
napisał/a: piotrosiama 2015-01-30 00:09
Nie bardzo rozumiem - odmówiono Ci wydania karty wypisowej po pobycie i kuracji szpitalnianej ?
Wystąp do nich na piśmie, a nawet możesz zainteresować sprawą Rzecznika Praw Pacjenta.
napisał/a: Livyatan 2015-02-22 12:15
Sprawa jest grubsza. Wywołano u mnie schorzenie które prawie mnie zabiło. Wywołano je przez niewłaściwe stosowanie pewnego specyfiku. Wg ich diagnozy jestem obecnie rośliną. Próbowałem zainteresować tym główny inspektorat farmaceutyczny oraz państwowy inspektorat sanitarny - zaczęli działać i oczywiście tak działali że wszystko jest na moją niekorzyść (mimo wcześniejszej diagnozy lekarza z całkiem innego szpitala), inspektoraty stwierdziły że "nie mają uprawnień do wglądu w moją dokumentacje" ale jednocześnie stawiają na mnie nową diagnozę... Z pozyskanych przeze mnie informacji (poza granicami naszego kraju u producentów leków) wynika że moje zarzuty są zasadne. Kwestia prawa jest taka że jest prowadzone postępowwanie przygotowawcze. Ale ja nadal nie wiem co oni dokładnie mi podali. A ta wiedza jest mi niezbędna.

Pomógł byś mi napisać pismo do tego rzecznika?
napisał/a: Livyatan 2015-02-22 14:33
Szpital żąda ode mnie za dokumenty pieniędzy których nie jestem wstanie wypłacić (dobrze o tym wiedzą). Mam wypis z obydwu klinik ale nie wiem co przekazali prokuraturze i chciałbym to zobaczyć
napisał/a: piotrosiama 2015-02-22 16:31
Tu masz stronę Rzecznika - http://www.bpp.gov.pl/ - znajdziesz tam formularz kontaktowy.
napisał/a: Livyatan 2015-02-23 11:27
Będzie chętny do pomocy? GIF i Państwowy Inspektor Sanitarny olali sprawę.
napisał/a: Vattier 2015-02-23 11:53
Ale o co tu chodzi? Opowiadasz jakieś niestworzone historie.
napisal(a):Wywołano u mnie schorzenie które prawie mnie zabiło. Wywołano je przez niewłaściwe stosowanie pewnego specyfiku.
Jakie schorzenie? Skąd wiesz, że było wywołane przez specyfik, który rzekomo Ci podano?

Tak jak napisała piotrosiama w każdym szpitalu masz rzecznika praw pacjenta. Jeśli coś jest nie halo, to zgłoś się do niego - on już Cię dalej pokieruje.
napisał/a: Livyatan 2015-02-23 14:36
Vattier napisal(a):Tak jak napisała piotrosiama w każdym szpitalu masz rzecznika praw pacjenta. Jeśli coś jest nie halo, to zgłoś się do niego - on już Cię dalej pokieruje.


Pokieruje? Osoba która pracuje w szpitalu, zna lekarzy, kadrę zarządzającą pokieruje mnie? Pozyskałem informacje/opinie z zewnątrz, spoza granic naszego kraju i nikt nie wziął jej pod uwagę. Inspektor Sanitarny i GIF mają totalnie wy*ebanne na moje zgłoszenie i pozyskany dowód. Wcześniej orzekli że moje zgłoszenie jest bezzasadne więc pozyskałem dokument w Kanadzie który wymienia działania które są zabronione podczas stosowania konkretnego leku. Wtedy wyżej wymienione inspektoraty odbiły piłeczkę że mam dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Od tego są te inspektoraty? Ja, pokrzywdzony dostarczam im dowód na tacy a oni stwierdzają "nie, nie, wsadź sobie to w dupę, my już wszystko zrobiliśmy co do nas należy" czyli jak mam rozumieć te inspektoraty są stworzone po to by wyjaśnić sprawę tak aby było dobrze, dobrze dla kumpli po fachu... A sprawa jest poważna, skoro ja prawie kopnąłem w kalendarz przez czynnik któremu poddane były dziesiątki osób to jakie jest prawdopodobieństwo że przytrafiło to się tylko mnie?
napisał/a: piotrosiama 2015-02-23 16:42
Trochę skomplikowana ta Twoja sprawa - zasięgałeś porady prawnej ? Niewykluczone, że skończy się rozprawą sądową. Można jeszcze zainteresować Twoją sytuację programy interwencyjne TV np. emitowane w Polsacie.
napisał/a: Vattier 2015-02-23 18:47
napisal(a):przez czynnik któremu poddane były dziesiątki osób to jakie jest prawdopodobieństwo że przytrafiło to się tylko mnie?
Skąd pewność, że to ten czynnik był sprawcą Twoich problemów? Możesz opowiedzieć, co się właściwie wydarzyło?

napisal(a):Wcześniej orzekli że moje zgłoszenie jest bezzasadne więc pozyskałem dokument w Kanadzie który wymienia działania które są zabronione podczas stosowania konkretnego leku.
Nie bardzo rozumiem. Najpierw mówisz, że nikt Cię nie poinformował o lekach, które Ci podawano, a później stwierdzasz, że pozyskałeś jakiś dokument na temat stosowania konkretnego leku. To w końcu wiesz, jaki lek wywołał ten problem czy nie?

napisal(a):Pokieruje? Osoba która pracuje w szpitalu, zna lekarzy, kadrę zarządzającą pokieruje mnie?
Za to ma płacone.

napisal(a):Pozyskałem informacje/opinie z zewnątrz, spoza granic naszego kraju i nikt nie wziął jej pod uwagę.
Opinię na temat czego dokładnie, skoro nie wiedziałeś, co Ci podano?

napisal(a):Ja, pokrzywdzony dostarczam im dowód na tacy
Co im dostarczyłeś?