wyjaśnienie ulotki

napisał/a: miksylwia 2016-10-12 15:41
"Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, istnieje
ryzyko ciąży" - może mi ktoś wyjaśnić po polsku?

Zawsze biore tabletki Vibin Mini o 23:55 wraz z innymi. Zapomniałam wczoraj we wtorek 11.10 zażyć 7 tabletki z pierwszego rzędu, natomiast w poniedziałek odbyłam stosunek z prezerwatywą Zażyłam szybko tabletke o 00:12. Raczej zajście w ciąże nie jest możliwe raz że prezerwatywa była stosowana a dwa to było dzień wczesniej zanim zapomniałam tabletki. Wiem też że powinnam przez 7 dni brać i tabletki i uprawiać seks z prezerwatywą.

Bardzo proszę o wytłumaczenie tego zdania z ulotki? O co w tym chodzi?? I czy mam racje że nie mogłam zajsć w ciąże.
napisał/a: wikam2 2016-11-01 10:41
Na przyszłość ;)
Zdanie to tyczy się głównie sytuacji kiedy np. dopiero zaczyna się przygodę z antykoncepcją - czyli tabletki mogły jeszcze na 100% do końca nie zablokować owulacji. Co prawda po tyg. przerwy kiedy organizm zaczyna "żyć" również trzeba uważać, ale przy stałym stosowaniu anty na prawdę nie sądzę aby pominięcie zwł. 7 tabletki miało mieć jakikolwiek skutki. Organizm na tabletkach raczej nie przestawi się na działanie naturalne w ciągu 7 dni. Bo przecież nawet okres w czasie tabletkowania nie jest okresem.