Wygląd stolca

napisał/a: Taki 2009-01-14 17:28
Witam. Otóż ostatnio spożywam mniej błonnika aby zobaczyć jak na pół twardo formuje się mój stolec. Mam pytanie otóż zauważyłem że luźny stolec ma dość niepokojące rozmiary. Około 2cm szerokości i 1cm grubości czy to jest normalne? Chce zaznaczyć że "pierwszy" stolec jest zazwyczaj dość gruby a dopiero później następuje luźny. Oraz czy aktywność fizyczna która od października ze względu na szkołę zmalała może mieć wpływa na kształt "kupy"?
napisał/a: dimedicus 2009-01-28 12:32
Kształt,wygląd stolca jest zależne od wielu czynników(tego co jemy,ile pijemy i co pijemy,od aktywności fizycznej też)To że w pierwszej fazie stolec jest inny a następnie też inny ,nie świadczy o jakiejś chorobie.Zawsze można oddać kał do analizy i sprawdzić czy występują nieprawidłowości.Byłeś w szpitalu na badaniach i nic nie stwierdzono(z tego co pisałeś)Dla pewności można zrobić badanie kału i na krew utajoną.(nawet prywatnie)Może ,to rozwieje twoje wątpliwości.Odżywiaj się prawidłowo a na pewno nie będzie problemu.Powodzenia
napisał/a: Taki 2009-01-28 12:38
Już miałem robione badania na krew utajoną. Co do szpitala to byłem ale nie miałem robionych badań bo lekarz powiedział że nie ma podstaw żeby je wykonać. Obecnie wygląd stolca jest normalny, wypróżnienia normalne. Za rok ponowie badani na krew utajoną i morfologie [w tym roku pazdziernik].