wydzielina z zatok i candida albicans z wymazu z gardła

napisał/a: zadyma178 2015-07-27 15:01
[attachment=0:23ns9qgx]11798328_10200691138277492_387046988_n.jpg[/attachment:23ns9qgx]Witam. Mam 23 lata. Od trzech lat Ścieka mi po gardle wydzielina, która muszę non stop wypluwać lub połykac. W gardle czuje jakby jakąś gule. Rok temu pojawił się problem z migdałami,bólem gardła. (problemy z powiększonymi migdałami miałam od dziecka, ale później ustąpiły i żadnych dolegliwości nie było, byłam wręcz okazem zdrowia ). Rok temu po wymazie (nie pamiętam co z niego wyszło- na pewno był wzrost nie obfity) lekarz stwierdził ze to całkiem normalne i że jest to bakteria która jest u kazdego z nas w gardle, przepisała leki i był w sumie spokój. W maju tego roku problem z gardłem wrócił. I cały czas dostawalam antybiotyki. W końcu zrobiłam nowy wymaz i poszłam do innego laryngologa. W wymazie wyszła candida albicans i teraz kończę opakowanie nystatyny. Dziwne narośle z gardła nie znikają. Mam też ziołowe leki na tą wydzielinę ale one również nie pomagają. Z rtg zatok nic nie wyszło. Zastanawiam się co robić dalej. Idę za niedługo na kontrolę. Boję się bo tata miał problemy z gardłem, rak krtani, operacja, teraz już niestety nie żyje.A też biegał po tych laryngologach. Nie wiem czy to co się dzieje z moim gardłem to coś odziedziczonego? Nie pale, nie pije, zero używek. Od niedawna wprowadziłam dietę bez cukru, z ograniczonymi węglowodanami. Mam zioła na gardło, zaczynam płukać. Mam nadzieje, że to pomoże. Jak człowiek poczyta na internecie wszystko co piszą o tej candidzie to włosy się jeżą. Zastanawiam się czy ta candida rozrosła się już do jelit albo w ogóle już jest w całym organizmie.Robić jakąś gastroskopie czy nie? Prosze o rady. I jeszcze chce się dowiedzieć kiedy mogę zrobić kolejny wymaz z gardła i sprawdzić czy coś pomogło na tą candide. Powinnam? Być może te grudki są a ona znika. (nadzieja matką głupich). A i jeszcze ktoś zalecił mi zrobić tomografie zatok? Z góry dziękuję za rady i pomoc.
napisał/a: radek07 2015-07-27 21:08
Czy twój nos się zatyka?
napisał/a: zadyma178 2015-07-27 23:09
Tylko wtedy gdy jestem chora. Zawsze wszyscy do mnie mówią ze jakoś dziwnie przez nos gadam, choć za bardzo nie wiem o co chodzi i czy to ma znaczenie.
napisał/a: zadyma178 2015-07-28 00:25
Zauważam też ze jak z nosa leci mi krew to później ta flegme wypluwam z krwią.