wydzielina/ flegma na tylnej ścianie gardła

napisał/a: bonhart007 2015-07-13 13:20
witam mam z tym problem nawet nie pamiętam od kiedy od bardzo dawna, laryngolog twierdzi że jest to przez nieżyt nosa, zapalenie błony śluzowej gardła, może to być problem gastryczny? oprócz tego mam podkrążone oczy, zmęczenie, w ciągu dnia też musze połykać lub wypluwać te wydzielinie, najgorzej jest po nocy jak na zdjęciach, do tego białe klejące upławy na ustach. wg. laryngologa nie ma odpowiedniej cyrkulacji z nosa,

może to być prooblem typu refluks lub grzyb, pasożyt, to tego dochodzi również okropny oddech, najgorzej po nocy jak tej flegmy jest więcej! a moze jakaś bakteria, gronkowiec?
napisał/a: radek07 2015-07-13 20:28
bonhart007 napisal(a):wg. laryngologa nie ma odpowiedniej cyrkulacji z nosa

Czy twój nos się zatyka?
napisał/a: bonhart007 2015-07-13 21:03
tzn. jedną dziurą w nosie nie moge oddychać, natomiast drugą bez problemu, mam juz ustaloną operacje przegrody a laryngolog twierdzi że to mało pomoże albo wogóle,
napisał/a: agata014 2015-07-13 22:40
Witam. Ja ma to samo, wydzielina spływa już dobrych kilka lat. Do tego mam jeszcze biały nalot na języku. Robiłam wiele badań m.in. wymazy, gastroskopie, wszystko w porządku. Miałam również prostowaną przegrodę i nic to nie dało. Podejrzewam, że u mnie winne są zatoki. Zrób sobie wymazy, wtedy może cos się wyjaśni. U mnie podłoże gastryczne wykluczono. Skąd wiesz, że masz nieświeży oddech? Ja tez to u siebie podejrzewam, ale pytałam kilku zaufanych osób i lekarzy mówią, że oddech jest ok a ja sama od siebie nic nie czuję.
napisał/a: bonhart007 2015-07-14 16:15
biały nalot na języku też mam, choć wyczysze jezyk to nalot i tak powraca, problemu z zatokami nigdy nie miałem np. z większym katarem, jeśli chodzi o oddech to najgorzej jest rano po nocy a w ciągu dnia chyba też, zapytam kogos zaufanego, podczas pracy(pracuje na produkcji) też ta wydzielina sie tworzy i do tego klejące upławy na ustach, laryngolog twierdzi ze to bede mial na zawsze i tak jak cukrzyk mam stosować fanipos+sterimar które niedużo pomagają, moze to jakis problem alergi ale wątpie,

teraz zlecono mi tomografie zatok, spróbuje jeszcze zrobić te wymazy z nosa/zatok,czytałem też o endoskopiach,

agata daj znać jak twój postęp w leczeniu, ja też chyba będe cisnął w kierunku żę to problem z zatokami,