Wydłużenie przerwy

napisał/a: ewe07 2009-01-17 22:19
stosuje tabletki antykoncepcyjne cilest ostanio mialm przerwe 7 dniowa zapomnialam sie i nie wzielam po przerwie tabletki zarzylam ja dopiero na drugi dzien czy nadal jestem zabezpieczona boje sie ze moge byc w ciazy z mezem nie uwazalismy w ten pierwszy dzien po przerwie.
napisał/a: anka1956 2009-01-18 14:09
Tabletkę wzięłaś pózniej, więc zaburzyłaś ich działanie, powinnaś w tym czasie dodatkowo się zabezpieczyć prezerwatywą.
napisał/a: millo1 2009-01-19 12:14
stosunki z przerwy mogą być niebezpieczne a teraz musisz się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni (ulotka!)
napisał/a: madziuniek_sk 2009-01-20 07:57
...a w moim przypadku...?zapomniałm tabletki...ale wzięłam ją przed upływem 12godzin(bo w ulotce jest opisana sytuacja gdy minęło 12 h). Czy to ma jakiś wpływ na zabezpieczenie???
napisał/a: marta1051 2010-12-21 13:09
Hej
Dziewczyny miałam 7dniową przerwę wczoraj o 22 powinnam wsiąść tabletkę ale zapomniałam bo byłam w pracy i wzięłam dopiero dzisiaj o 9 rano.
Czy antykoncepcja jest zachowana?
Pozdrawiam
___________
napisał/a: ssylwia2 2010-12-21 16:09
przyjmuje się, że odpowiedni poziom hormonów zapewniający antykoncepcję utrzymuje się przez 7 dni- później spada dlatego sugerowałabym zastosować przez5-7 dni dodatkowe zabezpieczenie.
napisał/a: wikam2 2010-12-21 18:14
Nigdy nie wolno wydłużać przerwy. 7 dni przerwy to czas kiedy owulacja zaczyna się odblokowywać. W ósmym dniu teoretycznie moze nastąpić. Toteż stosunki z (około) tygodnia wstecz mogą byc niebezpieczne.
Teraz zastosuj się do tego co mówi ulotka.
ps. Nie sądze aby owulacja odblokowała się tak szybko.
napisał/a: Ruda87 2011-02-21 10:28
witam,
biorę pigułki antykoncepcyjne od prawie 4 lat i niestety ale po 7 dniowej przerwie ( na miesiączkę) zapomniałam wziąć 2 pierwszych pigułek..współżyłam w tym czasie z chłopakiem, ale w trakcie stosunku przypomniałam sobie o tych zapomnianych pigułkach i skończyliśmy współżycie już w prezerwatywie.
od razu po stosunku wzięłam jedną pigułkę, a kolejną o tej porze o której normalnie powinnam ją zażywać.

czy jest prawdopodobieństwo ciąży?> czy powinnam wziąć pigułkę 72 godz po?

pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2011-02-21 10:53
Wiesz, że przerwy nie można absolutnie wydłużyć. Jeśli podczas przerwy i 2 dni poźniej tj, przez 9 dni odbył się stosunek bez zabezpieczenia to prawdopodobieństwo ciąży istnieje. Niewielkie moim zdaniem (owulacja zazwyczaj odblokowuje sie poźniej) ale jakieś jednak. Od Ciebie zależy czy zdecydujesz się na escapelle.
napisał/a: Ruda87 2011-02-21 10:56
tyle że ten stosunek to był stosunek przerywany..bo sobie przypomniałam w trakcie..i dalsza część już była w zabezpieczeniu( prezerwatywa..). Zaraz po stosunku przyjełam pigulkę antykoncepcyjną i kolejne biorę już normalnie...
napisał/a: wikam2 2011-02-21 11:06
I prócz tego chwilowego stosunku nie odbyłaś w ciągu 9 dni żadnego innego?
Aby zajść w ciążę nie trzeba wytrysku. Zapładnia także preejakulat.
W nim są plemniki z poprzednich wytrysków. Szansa, ze ich nie ma istnieje wtedy kiedy chłopak między stosunkami umyje penisa i odda mocz. Plemniki pod napletkiem i w moczowodach przezywają max 48h.
A prościej - jeśli na 48h przed stosunkiem z Tobą chłopak nie szczytował badż szczytował ale wykonał powyższe czynności (mycie, oddanie moczu) jest duża szansa, że preejakulat nie zapłodni.
napisał/a: Ruda87 2011-02-21 11:10
no oprócz tego stosunku nie odbywałam już innych..
własnie wiem że w tym płycie przed stosunkiem też są plemniki stąd moje obawy..