Wydanie recepty przez lekarza internistę.

napisał/a: RogerK 2014-05-11 06:02
Dzień dobry,

Na początek chciałbym przeprosić, jeśli piszę na złym forum, temat pasował też do działu dermatologia, ale uznałem, że tutaj bardziej się nadaje. Jednak do mojego problemu - trochę ponad miesiąc temu byłem u lekarza dermatologa prywatnie, z problemem ŁZS i łysienia androgenowego (prywatnie z powodu kolejek i niestety braku kompetencji wśród lekarzy u których miałem nieszczęście się pojawić). Tak więc zakupiłem leki i o ile z ŁZS tymczasowo udało mi się wygrać, tak kończy mi się Proscar. I tutaj pojawia problem - chciałbym uniknąć ponownego płacenia za wizytę tylko po to, żeby wypisał mi ten sam lek. Czy jest możliwość, aby wypisał je dla mnie lekarz internista (czekanie na wizytę u dermatologa to 3-4 tygodnie, a nie chciałbym przerywać terapii)? Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-11 07:38
Lekarz POZ może nie chcieć wypisać tego leku. Raz że nie masz zaświadczenia od specjalisty, że lekarz POZ ma Ci taki lek wypisywać a dwa ten lek ma tyle skutków ubocznych że lekarz rodzinny może po prostu bać się go wypisać.
napisał/a: piotrosiama 2014-05-11 17:04
Można zrobić ksero z karty pacjenta, będącej u specjalisty i przedstawić lekarzowi POZ jako dowód zleconego leczenia.