Wyczerpanie, Senność, Brak Koncentracji

napisał/a: tomakeo 2012-11-23 15:21
Witam. Od 2 dni trzyma mnie potworne wyczerpanie, senność, brak koncentracji. Jestem strasznie apatyczny, nie chcę teraz z nikim przebywać, chcę ciszy i spokoju. Mam światłowstręt, najlepiej czuję się jak jest ciemno. Mam też dziwne cyklicznie powracające objawy (dwa tygodnie jest dobrze, a później 2 tygodnie tragedia). Objawy podczas tego załamania stanu są następujące:
-apatia, kołatania serca, tachykardie, skoki ciśnienia (do 170/120 i w ciągu kilku minut samoistnie wracają do normy), odrealnienie (?), otępienie, bóle stawów, suchość w jamie ustnej, ziębnięcie i sinienie palców i kolan kończyn dolnych.

Ale to co się dzieje od tych 2 dni to mnie wykańcza. Objawy nasiliły się po pewnej libacji alkoholowej (nie piję często, ba nawet bardzo rzadko), na następny dzień było ok, zero kaca, samopoczucie ok, z kolei dzień później z łóżka nie mogłem stać, budziłem się i zasypiałem w sekundę, jak już wstałem, posprzątałem w pokoju i znowu mnie zwaliło z nóg. Jestem teraz bardzo rozdrażniony, irytują mnie rozmowy jakiekolwiek, każdy dźwięk sprawia ból i potęguje rozdrażnienie, a głowa nie boli wcale.
Nie czuję innych objawów typu tachykardii czy kołatań serca, powiem nawet, że serce zachowuje się normalnie. Bije równo, mocno i dość wolno. Oprócz tego wyczerpania nic mi więcej nie dolega. Jeszcze jednym objawem, który zauważyłem jest skąpomocz rano. Czuję parcie na pęcherz, a mimo to oddaję ok. 300 ml moczu. Mocz jest mocno żółty i sugeruje odwodnienie organizmu. Piję normalną ilość płynów i w ciagu dnia oddaję ok 1,5l moczu. Jedynie z rana taki cyrk jest.
napisał/a: tomakeo 2012-11-24 14:43
Ktokolwiek jest w stanie mi pomóc ? Dodam, że dzisiaj podczas remontu zauważyłem, że podczas wysiłku fizycznego sinica kolan się nasila, normalnie tak jakby te kolana były brudne. Objawy moje łączę z niedoczynnością tarczycy, którą wg mnie mam (kilka miesięcy temu TSH 3,444) albo z boreliozą (mogłem się zarazić rok temu podczas wypadu na ryby, złapałem wtedy kleszcza i w sumie niedługo pojawiły się pierwsze objawy). Lekarz popatrzył na podstawowe wyniki i powiedział że nerwica. Uczęszczałem na psychoterapię, brałem leki, a mimo to nic się nie poprawiło. Jak mogę sobie pomóc ? Jaką dietę stosować żeby obniżyć nieco te TSH ?

Mam 20 lat.
napisał/a: dorota1222 2013-01-11 17:43
Moja rada zrób testy na boreliozę.
napisał/a: olcia2251 2013-03-27 11:07
Problem z koncentracją może wynikać ze stresującego trybu życia. Tak właśnie było w moim przypadku. Nie mogłam skoncentrować się dosłownie na niczym. Wypróbowałam sporo leków, które miały mi pomóc, ale bezskutecznie. Spróbowałam innej metody - gry do trenowania skupienia Stone. Trzeba się skupić, aby wygrać, jeśli nie jesteśmy skoncentrowani gra robi się trudniejsza. To dosyć nowoczesna metoda, ale sama się przekonałam, że bardzo pomocna. Punkty zdobyte w grze i wykresy pokazują nasze postępy. W każdym razie, mi pomogła, bardziej potrafię się skupić na codziennych rzeczach. Więcej o niej można poczytać tutaj www. thebiofeedback.com/pl/biofeedbackstone
napisał/a: agusiami 2013-10-19 23:00
poleciłabym dobrego lekarza, chyba sklaniałabym się w stronę neurologa. Coś podobnego z glowa miała moja sąsiadka, wiem ze byla na takim badaniu mózgu EEG i tam coś wykazało, dzieki czemu mogli postawic właściwą diagnozę. Na czym dokładnie to polega to nie wiem, ale to sobie znajdziesz w necie, chocby tu: eeginstytut.pl W każdym razie życzę powodzenia i duzo zdrowia!