Wyciek z ucha

napisał/a: jan-czytelnik 2009-05-14 09:29
Witam.
Trzy tygonie temu dostałem anginy i zapalenie ucha środkowego dostałem augmentin który zawiele mi nie pomóg bo mnie troche ucho pobolewało i niesłyszałem dobrze, w poniedziałek ponownie dostałem gorączki 39 stopni, wczoraj popołódniu załeło mnie strasznie boleć ucho więć pojechałem na ostry dyzór do szpitala, laryngolog ponownie stwierdził ostre zapalenie ucha i przepisał mi anty biotyk DALCIN C mam go zażywać 3x1 i mam dwa pytania:
- w nocy caczeła ni z ucha wyciekać sakaś substancja, czy to dobrze ??
- laryngolog na recepcie napisał Dalcin C 16 szt x 2 a panie w aptece nie chciały mi sprzdać dwóch opakowani bo stwierdziły że jest niezrozumiale napisane, dziś od lekarza rodzinnego dostałem receptę na ten antybioryk i mam pytanie czy jeśli będę brał go przez 5 dni to czy nie będzie za któtko czy muszę brać przez 10 dni (lekarz wspomniał że 5 dni to za krótko ale nie podał szczeólów )

Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-05-14 14:28
Jan napisal(a):w nocy caczeła ni z ucha wyciekać sakaś substancja, czy to dobrze ??
Z jednej strony dobrze bo wycieka "ropa"a z drugiej strony źle,gdyż wskazuje na znaczny stan zapalny.
Jan napisal(a):czy jeśli będę brał go przez 5 dni to czy nie będzie za któtko czy muszę brać przez 10 dni (lekarz wspomniał że 5 dni to za krótko ale nie podał szczeólów )

lek ten stosuje się przez minimum 10 dni(może być stosowany do 3 tygodni)Należy stosować również lek osłonowy.
napisał/a: katarzyna210 2009-05-14 15:54
Witam
Mam spory problem z lewym uchem, wycieka z niego caly czas ropa. Wczesniej jeszcze bolalo dostalam antybiotyk doustny i kropelki Locacorten, po jakims czase bol ustapil ale ciagle mam wycieki i nie zbyt dobrze slysze na to ucho. Czy powinnam zrobic jakies specjalne badania? Co dalej robic ta sytuacja trwa ponad rok.
napisał/a: jan-czytelnik 2009-05-14 16:01
Przez cały czas te wycieki czy co jakiś czas. U nie są od wczoraj w nocy się zaczeło i dosyć dużo wycieka. Proponował bym może udać się na ostry dyżur do szpitala gdzie jest oddział laryngologiczny bo jak coś jest nie tak to odrazu dostaje się skierowanie do szpitala na badania (w Warszawie) bo jak chodziłem państwowo to dawał tylko leki do nosa i teraz mam skutki a w szpitalu trafiłem na fachowca :)
napisał/a: katarzyna210 2009-05-14 16:44
Teraz nie ma ich caly czas, ale sie powtarzaja raz na miesiac albo czesciej wtedy stosuje te kropelki (juz koncowke) i jakos przechodzi ale cos musi byc z uchem glebiej nie tak a kolejni lekarze przepisuja tylko krople i antybiotyki. Moze ktos zna jakis prywatny gabinet z odpowiednia aparatura na miejscu by gruntownie przebadac? Czy tylko szpital pozostaje?
p.s. Jan dziekuje za szybka odpowiedz