Wyciek ropy z pępka

napisał/a: bielu1996 2010-06-15 21:35
Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Od trzech dni mam problem, a mianowicie z mojego pępka zaczęła wyciekać ropa o nieprzyjemnym zapachu. Nie miałem żadnego skaleczenia, ani wcześniejszych bóli, czy zaczerwienień w okolicy pępka.Generalnie nic nie boli, nie jest nabrzmiałe, ani zaczerwienione tylko cieknie jakaś maź. Kilka razy dziennie przemywam pępek, raz dziennie dezynfekuje. Niestety nic nie pomaga. Co może być tego przyczyną? Jak się tego pozbyć? Zanim udam się do lekarza pierwszego kontaktu chciałbym uzyskać jakiś informacji na temat mojego przypadku. Liczę na Wasze odpowiedzi.
napisał/a: doloress10 2010-06-16 08:35
Wygląda to nas jakieś zakażenie bakteryjne, skoro ta wydzielina (maź) brzydko pachnie. Możesz kupić sobie w aptece maść z antybiotykiem tribiotic i smarować wnętrze pępka. Z naturalnych sposobów możesz spróbować też masci priopolisowej ( o i le nie jesteś na nią uczulony). Jak nie pomoże to proponuje wizytę u dermatologa i zrobienie wymazu, żeby wykryć bakterie które powodują to dolegliowść.
pozdr.