wychodzenie z psychozy

napisał/a: led 2011-09-23 17:18
Witajcie
Leczę się od kilku lat na schizofrenie paranoidalna, nawet z dobrym skutkiem, z miesiaca na miesiac jest coraz lekiej. Ożeniłem się, mam kilku znajomych, ale doskwiera mi moja małomówność. Powiedzcie mi czy to tez objaw tej choroby i czy to przejdzie? Czy to juz zalezy tylko odemnie. Na dodatek jestem bardzo wrazliwy i łatwo mnie zdołować. Powiedzcie mi jeszcze czy są jakieś leki leczące lęki? bo mam tłumiący lek ale te tabletki chyba tego nie leczą. Z góry dzieki za odpowiedz.
pozdrawiam
napisał/a: maciejka2229 2011-09-23 19:29
Witaj:)
Małomównośc to napewno nie zadna oznaka choroby lub pogorszenia zdrowia.poprostu czasami czlowiek jest bardziej zamkniety w sobie ,unika rozmow bo poprostu nie ma ochoty na rozmowe.Fajnie ze masz pomimo choroby znajomych i sie ozeniles.W tej chorobie liczy sie to aby miec jak najwiecej zyczliwych sobie osob .Pisales tez o lękach ,są leki przeciw lękowe ktore polaczone z lekami przeciwpsychotycznymi przynoszą poprawe stanu zdrowia i dzialaja przeciwlękowo.
Pozdrawiam i trzymaj sie dzielnie.Podam Ci swojego emaila jakbys chcial napisac kedys.
Maciek
email:maciejrypin@wp.pl