Wybroczyny, wylewy podskorne, krwiaki

napisał/a: kropkaewelinka 2014-04-03 12:44
Witam, od kilku miesiecy zauwazylam u siebie na ciele wylewy(tak to nazwalam), wybroczyny. Na poczatku robi sie ogromne skupisko czerwonych plamek a pozniej z kazdym dniem to ciemnieje, jak typowy "siniak" krwiak, pozniej zanika. Po kilku dniach znowu sie pojawia. Robia sie one bardzo spontanicznie. Miejsca wystepowania tych wybroczyn sa rozne. Najczesciej jest to na piersiach, pod kolanami jak takze na ramionach od wewnetrznej czesci. Nie uderzylam sie w to miejsca, nikt mnie tez nie udezyl, nie uszczypna itd. Jestem obecnie w Niemczech bylam u lekarza domowego dal mi skierowanie do hematologa, na termin musze bardzo dlugo czekac i sie bardzo denerwuje. Czy jest ktos kto ma cos podobnego lub slyszal cos na ten temat bede bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz. Pozdrawiam Ewelina

PS mam zdjecia owych wybroczyn.
napisał/a: dominika2505 2014-04-04 22:31
Potrzebna będzie morfologia, czas krzepnięcia APTT, PT - z tych podstawowych badań oraz dokładny wywiad kliniczny czy ktoś w rodzinie ma podobnie, czy w dzieciństwie miały miejsce jakieś krwawienia, czy nie ma innych objawów, czy bierze Pani jakieś leki, czy na coś choruje. Pozdr