Wybite dyski + ucisk na rdzeń kręgowy-czy da się "wyleczyć"?

napisał/a: maniurka1 2011-03-06 15:47
Witam,
bliska mi osoba ma poważny problem z kręgosłupem. Ma wybite 3 dyski i ucisk na rdzeń kręgowy po pewnym wypadku, który miał miejsce jakieś 4-5 lat temu. Schorzeniu temu towarzyszy ciągły ból - codzienny. Czasem boli mniej, czasem jest to bardziej uciążliwe.
Jako, że nie znam się w temacie - chciałam, aby wypowiedział się tu ktoś, kto jest zorientowany w osiągnięciach dzisiejszej medycyny - czy istnieją jakieś zabiegi, operacje, które dają szansę na życie bez bólu. Nie pytam tylko o Polskich lekarzy.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc,
pozdrawiam.
napisał/a: MichałZ 2011-03-06 23:21
Witam Szanowną Panią,
bez wyników badań chorego trudno wróżyć mi co do postępowania terapeutycznego.
Jak dotychczas chory radzi sobie z bólem?
Jakie leki są stosowane ?
Czy była prowadzona rehabilitacja ?

Pozdrawiam,
Michał.
napisał/a: maniurka1 2011-03-07 08:57
Hm... właśnie tak myślałam, że moja nie za duża wiedza może być przeszkodą w szukaniu pomocy.
Powiem więc co wiem - on grał w siatkówkę, w czasie gry upadł na ławeczkę plecami (pobiegł za piłką) i pękł mu dysk. Pomocy szukał dopiero po jakimś czasie - z tego co mówił jakieś 3-4 miesiące.
Miał ucisk na jakiś nerw, bo było prawdopodobnie, że nie będzie już chodził. Miał do wyboru - albo operacja i 3 lata miał jeździć na wózku bez pewności, że będzie chodził, albo ból do końca życia. Wybrał to drugie.
Wiem, że chodził do jakiegoś bardzo dobrego lekarza - robił mu takie zabiegi, że zakładał w pasie pas z uciskiem na kręgosłup jakieś 200 czy 300 ton - to mu pomagało - stabilizowało kręgi czy jakoś tak. Ale te zabiegi są strasznie kosztowne... no mniejsza z tym.
On mi tłumaczył, że kręg mu się ściera o kręg i z tego jest ten cały ból.
Jeżeli to także mało - dopytam się więcej.