Wybielanie zębów

napisał/a: carlos0071 2009-12-15 17:40
Witam

Mam dosyć poważny jak dla mnie problem.
Mam 20 lat i dosyć słabe zęby. Zarówny ze strony i matki jak i ojca w rodzinie uzębienie jest okropnie słabe.
Mam dosyć często próchnicę, mimo mycia zębów, stają się masowo dziurawe.
Próchnica próchnicą, bo na plomby światło utwardzalne mogę sobie stopniowo pozwolić.
Problem jest z plamkami na zębach, koloru brązowego ( dosyć widocznymi ).
Ich już dentysta mi nie zaplombuje.
Powoduje to obok pożółknienia, brązowienie zębów.
Jestem młody, a nie wydaje mi się aby spotkał kogoś z moich znajomych z takimi zębami. ;/
Strasznie mnie to frustruje, bo na tym tle mam kompleksy, i myślę że mój uśmiech jest powodem wielu niepowodzeń.
Co ja kurczę poradzę na to, że mam takie zęby a nie inne.
Zabiegi wybielające zęby są drogie, a ja na razie bezrobotny. Póki co nie mogę o tym poważnie myśleć.
Na ten czas chciałbym spróbować w miarę tańszych produktów wybielających.
Liczę, że na tym forum odpowie mi ktoś, kto ma pojęcie w temacie lub jakiś stomatolog.
Mam na myśli produkt o nazwie "Biała Perła" i produkt o nazwie "White Light" ( plazmowe wybielanie zębów ).
Te środki nie są drogie, więc aktualnie mógłbym sobie na nie pozwolić.
Moje pytanie brzmi, czy ich wybielenie może w jakimś znacznym stopniu zmniejszyć mój problem?


Pozdrawiam
napisał/a: Dorota851 2009-12-15 20:45
wiesz co moim zdaniem to raczej problem tkwi w próchnicy i skłonności do niej ja na twoim miejscu zrobiłabym fluoryzacje kontaktowa żeby je wzmocnic , wybieleniem możessz spróbować ale musisz wyeliminowac przyczyne , stosuj paste elmex pomaranczowa
napisał/a: ola871 2010-04-24 06:01
wybielanie nie jest juz takie drogie jak kiedys, umowmy sie, polecam odwiedzic Galerie Usmiechu w Krku, przeciez mozesz wziac na raty..
napisał/a: medident 2010-04-27 21:34
poważnie wątpię byś mógł rozwiązać problem brązowych plam preparatami ogólnodostępnymi. Pamiętaj również, że nie wybielają one plomb. Jeśli masz na tym punkcie kompleksy musisz niestety nazbierać kasy i rozwiązać problem z zaufanym dentystą.
napisał/a: onawch 2010-08-23 17:45
Wiesz jeżeli masz bardzo słabe zęby to z tego co wiem a moge się mylic to utwardzić można je lakowaniem i ultrafioletem (?) niemniej jednak najlepiej pójść do stomatologa a jeszcze lepiej do prywatnego. Polecam ci klinikę www . candeo . pl , ponieważ jak znam życie masz ten sam problem co inni małe fundusze ; ) a oni świadczą usługi w systemie ratalnym :)
napisał/a: Krasunia 2010-08-25 15:26
Mysle ze to moze byc problem przewyzszajacy pierwszego lepszego dentyste. Raczej bym szukał kogoś kto się zna konkretnie.Wiekszosc dentystow robi tylko dziury itp. Nie znaja sie na chirurgi szczekowej czy powazniejszych rzeczach, tylko przez lata lataja dziury a tutaj szukalbym na jakiejs akademii medycznej czy czyms takim bo Twoj przypadek moze byc jednym z tych w ktore stomatolodzy zaglebiaja sie z pasji a taki dentystow to ze swieczka. Bierz poprawke ze tanie wybielanie zamiast pozbawic Cie problemu moze nastreczyc nowe. Wybielanie to nie jest nakladanie bialej farby na zeby a Twoj problem wydaje sie byc wiekszy niz zwyklego smiertelnika wiec prawdopodobnie rozwiazanie bedzie specyficzne. A skad wogole jestes??
Powodzenia
napisał/a: natalia611 2010-09-07 15:55
Czy wybielanie zębów coś daje?
napisał/a: Marcin2406 2010-09-09 18:26
natalia61 napisal(a):Czy wybielanie zębów coś daje?


Białe zęby + nadwrażliwość.
napisał/a: neksi 2010-10-02 16:33
Mam pytanie. Czy po użyciu pasków BLEND-A-MED WHITESTRIPS kamień z zębów znika i czy te paski naprawdę działają?
napisał/a: piotrosiama 2010-10-02 18:10
Najskuteczniej kamień usunie Ci stomatolog.
napisał/a: neksi 2010-10-02 18:27
Tak, wiem ale czy te paski usuną chociaż troche tego kamienia?
napisał/a: piotrosiama 2010-10-02 18:33
Ale te paski mają za zadanie wybielić przebarwienia na zębach. Nie słyszałam aby miały usuwać kamień.