Wszystkie, najdziwniejsze objawy nerwicy

napisał/a: tala761 2009-11-16 07:56
Sierro nie myśl o tym na pewno dasz radę ---Buźki.
napisał/a: robertuw 2009-11-19 02:41
Witam
Czy objawem nerwicy może być uczucie gorąca na ciele zwlaszcza w nogach podczas lezenia???, w innych czesciach ciala jest to mniej zauwazalne lub nie istnieje.
Poza tym mam objawy mrowienia, drętwienia, po wysiłku (np po sprzataniu) kłuje mnie w łopatkach. Zastanawiam sie czy to nie kregoslup. generalnie jestem bardzo nerwowym człowiekiem, jak siedze to musze cos robić z rekoma np. gryść wlosy na rece (wiem, dziwne:) albo musze przerzucac noge na noge. Do rozpoczecia studiow wszystko było ze mna OK, byłem szczupły wysportowany. Niestety na studiach troche sobie odpuscilem, sprawnosć fizyczna obnizyla sie, przytyłem. W polowie studiow zaczelo sie od mrowienia w stopach, ale zupelnie to olałem. potem dopiero doszlo to uczucie gorąca w nogach. Ale ostatnio to juz jest zdecydowanie gorzej. Doszły zawroty głowy, kołatanie serca, uczucie pulsowania na całym ciele, pocenie rąk, zimne ręce, dreszcze. Wszystko to wystepuje głownie w nocy. raz zdarzylo mi sie to w ciagu dnia.
Robilem badanie krwi, EKG i Echo serca, wyszlo idealne, oprocz wypadania platka zastawki mitralnej, ale lekarz powiedzial ze to na pewno nie od tego, natomiast inny kardiolog powiedzial ze to na tle nerwowym, rodzice również. Szczerze to nie wiem czy sie dalej badac, czy zupelnie to olac.
Ostatnio tzn od 2 tygodni zaczalem duzo uprawiac sportu mam nadzieje ze pomoże.
Pozdrawiam
napisał/a: jadwigaszpaczynska 2009-11-19 06:28
Witaj
Jeśli chcesz wiedziec W JAKI SPOSÓB PRZEJAWIA SIĘ NERWICA, poczytaj sobie w internecie wypowiedzi na ten temat fachowców.Kliknij na hasło "nerwica lekowa" i bedziesz miał wiadomosci z pierwszej ręki.Wszystkie objawy, które wymieniłeś sa wymieniane w rejestrze objawów nerwicy.Nie mozna podawać na tym forum linków dot.konkurencyjnych forów ale poszukaj w googlach opisu historii, człowieka, który wyszedł z nerwicy lękowej.W jego opisie jest wiele bardzo waznych informacji, pozwalajacych zrozumiec powody powstawania nerwicy i sposoby radzenia sobie z nimi.SAM MUSIZ SIĘ STAĆ SWOIM LEKARZEM I PSYCHOLOGIEM, ale podpowiadam Ci skontaktowanie sie z dobrym terapeutą od nerwicy.Ja byłam takim samoukiem i zajeło mi wiele lat oduczanie sie zachowań pro-nerwicowych i powrót do stanu harmonii i radości.Ja , dodakowo polecam techniki relaksacyjne *np.trening autogenny Schultza), praktykowanie medytacji( która w ogromnym stopniu odpowiada za mój powrót do zycia), ćwiczenia fizyczne, gdyz W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH i to nie jest tylko przysłowie.Zapraszam na moje wątki "Lęk jest naszym przyjacielem" i "Nerwica a sens zycia" w których prezentuje zebrane przeze mnie na temat nerwicy informacje i osobiste sposoby radzenia sobie z nerwic ą Pozdrawiam i zycze powodzenia. W KOŃCU CO CZŁOWIEK ZEPSUŁ, CZŁOWIEK MOŻE NAPRAWIĆ..
napisał/a: Tara 2010-03-08 13:18
Chyba większość z nas przechodziła przez etap dra Google :D. Skoro wszystkie badania fizykale nic nie wykazały - znaczy się, że fizycznie nic ci nie dolega. JA też musiałam najpierw wyczerpać wszelkie możliwe badania i testy i dopiero potem przyznałam sama przed sobą, że może czas zbadać głowę - i to nie dlatego, że mam raka mózgu, guza czy inne cholerstwo, ale dlatego, że nie panuję nad swoimi lękami, emocjami i uczuciami. Psychiatra zdiagnozował zaburzenia lękowe, a terapia z psychologiem pozwoliła na znalezienie źródła i poradzenie sobie z atakami paniki. Dzięki temu, wiem, że to co mam mnie nie zabije. Oswajam demony i znów jestem panią mojego życia. Życzę ci tego samego :D
napisał/a: tala761 2010-03-08 14:02
Ja przestałam chodzić a nawet biegać po lekarzach.Sam fakt ze nic mi nie jest wg badań doprowadz mnie do szału .a my faktycznie odczuwamy dolegliwości cielesne a z badań nic nie wynika.
napisał/a: Beata82 2010-03-10 21:18
Pozdrawiam Anie. Cierpię na to samo, przez 3 lata umierałam każdego wieczoru. Ale udało mi sie z tego wyjść, jest lepiej, ataków nie ma, tyle ze sposób w jaki ja wychodzę z tego wiąże sie z przekonaniami dot wiary. Życzę zdrowia, wiem ze to straszne, ważne jest, by ktoś wspierał w tym najgorszym okresie.
napisał/a: kicia19911 2010-06-21 21:11
Moje objawy nerwicy to drżenie rąk, ciągłe uczucie gorąca, ciągle zniecierpliwienie, stałe skaczę w telewizji po kanałach, nawet jak wiem co chcę oglądać, to i tak muszę zobaczyć co leci na innych kanałach. Często w nocy budzę się w pozycji siedzącej, zdarza mi się to nawet i 3 razy w ciągu nocy. Nie usiedzę na jednym miejscu, szukam sobie wiecznie zajęć. Najgorszym objawem, kiedy czekam np. w kolejce, albo nie mogę zasnąć jest to, że łączę ze sobą kąty pomieszczenia, albo układam w myślach kafelki w jakiś wzór np. krzyż czy prostokąt. To mnie uspokaja, ale kiedy uświadomię sobie, że znowu to robię jestem na siebie zła. Boję się, że dzieje się ze mną coś złego.
napisał/a: tala761 2010-06-22 06:23
No niestety objawy nerwicy są okropne.
A najgorsze jest to że przy dolegliwościach (róznych)szukamy u siebie chorób i sie nakrecamy jeszcze bardziej.
Ja w tej chwili od trzech tygodni przechodzę silne uderzenia gorąca nawet w nocy.Nie wiem kiedy to sie skończy.
napisał/a: plamka123 2010-07-03 06:46
Moje objawy to silne pocenie się , gazy jelitowe od nadwrażliwych jelit ogromne,trzęsące się ciało,drgający głos, dziwna mina i to tyle
napisał/a: Ajjc 2012-04-16 09:01
witam serdecznie czy ktos z was ma taki objaw ze telepie go w latce piersiowej ze az podchodzi do gardla? puls w normie 70-80 czasami sie podwyzsza do 90. a mimo to telepie w klatce piersiowej, takie wrazenie niepokoju tez sie robi, mokre rece , zawroty glowy- nerwica jest strasznaaaaaaaaaaaaa
napisał/a: asia 1990 2012-05-23 22:15
ja mam zawroty głowy kołatanie serca suchość w buzi i wiele innych a najbardziej denerwuje się jak stoję w kolejce mamochotę szybko wyjść i wszędzie chodzę z wodą
napisał/a: bvb25 2012-07-04 20:53
Witam Wszystkich

Przyczyna: stresujący, nerwowy tryb pracy, dużo imprez % + czasami dragi, niezdrowe odżywanie,
punkt kulminacyjny: impreza alko+trochę koki+trochę mefedornu(no h** mi to było!!!)
Moje objawy: 2 dzień po imprezie:

-silne zawroty głowy,
-zamroczenie/otepienie (najbardziej męczące, coś jakbym wypił 2 piwa, a nie miał euforii nasilajace się bardziej przy skrętach głowy i próbach koncentracji)
-problemy z koncentracją
-problemy z myśleniem
-nudności(bez wymiotów)
-realistyczne sny
-nocne pocenie
-podwyższone ciśnienie
-problem z zaśnięciem(tylko w 1 noc)
-lęk

Na dzień dzisiejszy(04.07.2012):

-zamroczenie/otępienie (!!!)
-problemy z koncentracją
-problemy z myśleniem
-ciagłe zdenerwowanie i czasami wybuchomość
-ciągłe podwyższone tętno 80-90
-złe samopoczucie psychiczne spowodowane brakiem poprawy otępienia
-senność
-nawracające natrętne myśli
-obniżona sprawność fizyczna
-napady lęku
- stres, stres, stres!!!!
Ogólnie czuję się upośledzony tak jakbym nie ograniał niczego:/

Leczenie:

Wizyty:
- 4 wizyty u neurologa
- 2 wizyty u lekarza rodzinnego
- 3 dni w szpitalu w celu zrobienia badań
- 5 wizyt u psychologa
- 1 wizyta u psychiatry

Badania:
-rezonans magnetyczny(bez kontrastu)
-eeg
-morfologia
-tomografia
-CRP
-TSH
-badania na błędnik
-badania na kordynację ruchów

Wszystkie badania OK
Mysle jeszcze żeby sprawdzić sobię wzrok i nerki

ROZPOZNANIE CHOROBY/EW. USZKODZENIA: BRAK

Leki:
dawka dzienna:1,5 miesiąca 2 x nootropil 1200, 4x25mg vitaminum b1, 1x betaserc, 2xmagnez, 1x vigor,
-brak zażywanie używek psychoaktywnych
-warzywa, owoce,
-dużo snu

Aktualnie zażywam już tylko: vitaminum b1 2x2, magnez x2, potas x2,vigor x1

Dodatkowe informację:
Nie mam żadnych fobii społecznych oraz stanów depresyjnych, jedynie stres, bo ogólnie normalnie jeżdże autem i rozmawiam z ludźmi(nie widać po mnie wewnętrznego złego samopoczucia),takie uczucie jakby zwolnienie pracy mózgu, przez ten okres nie pije nic nie zażywam. Obstawiam NERWICĘ bo w sumie chyba tylko to mi zostało
poprawy wciąż niema,a pierwsze dni byłem wystraszony i zestresowany jak cholera do tego szukanie wszystkich mozliwych chorób w google itp. Trzyma mnie to już 2 miesiące:/

Czy może ktoś się ustosunkować do moich objawów? pozdrawiam