Wszy łonowe, swierzb czy coś innego

napisał/a: Razor88 2015-10-05 07:39
Witam.

Problem wstydliwy, ale co zrobić jak jest... Jakiś czas temu, chyba z ponad pół roku temu pojawiły się u mnie wszy łonowe, które zwalczyłem odpowiednim preparatem, problem znikł. Ale od jakiegoś czasu znowu czuję swędzenie, tylko że tym razem nic nie widać (poprzednim razem było widać małe plamki, które prawdopodobnie były młodymi gnidami), i swędzenie występuje tylko w okolicach odbytu (wcześniej gdzie indziej). Widać że jest tam podrażniona skóra, ale nic poza tym nie ma. A ja co jakiś czas czuję kłucie, i cieżko mi znaleźć odpowiedź co to może być, a nie chcę żeby dermatolog mi patrzył w ... Jakieś rady co robić i co to może być?
napisał/a: piotrosiama 2015-10-05 21:39
Zapytam, nie przez ciekawość - skąd te wszy Cię zaatakowały ? Jakieś podejrzane kontakty ?
To swędzenie odbytu może mieć troszeczkę przyczyn. Zacznijmy od najprostszego czyli co stosujesz do higieny.
napisał/a: Razor88 2015-10-07 13:42
No właśnie podejrzanych kontaktów nie było.
Teraz odczuwam coraz częsciej swędzenie, także na dolnej części pleców. Problem jest taki, że ja tam wszy nie widzę, jaj także.
Zresztą totalnie się ogoliłem i tym bardziej nic nie widać.
Jak mnie to naszło kiedyś to były widoczne w podrzuszu na skórze takie ciemne plamki - takie spłaszczone do skóry, brązowe, na jaja to nie wyglądało, ale Nyda wtedy pomogła i to znikło.
Sam juz nie wiem co to może być.
napisał/a: piotrosiama 2015-10-07 16:38
Czy ktoś z domowników może Cię dokładnie obejrzeć ?
napisał/a: Razor88 2015-10-08 04:54
Nie, tylko samemu. Ale ja nic nie widzę, totalnie. Kupię nydę i znowu zacznę się smarować, może pomoże.
I czytałem że lokalizują się one głównie w podbrzuszu a tam to już totalnie nic nie ma. Do dermatologa z tym nie pójdę, bo to jednak wstyd, ale mocno też mnie dziwi skąd ja to mam.
napisał/a: piotrosiama 2015-10-08 15:03
Jaki to wstyd iść do specjalisty - żaden. On Cię dokładnie obejrzy i zleci odpowiednie leczenie, a nie tak jak Ty to robisz czyli na nosa :(
napisał/a: mania06 2015-10-30 20:13
a co zastosowałeś na te wszy? może nie do końca zadziałało i powróciły?