wstrząśnienie mózgu co dalej?

napisał/a: manga23 2014-01-02 23:35
Witam. Moja siostra w wyniku upadku na rowerze doznała wstrząśnienia mózgu. Strasznie bolała ją głowa i straciła pamięć. Nie całkowicie, żeby nikogo nie rozpoznać i nic nie wiedzieć. Rozpoznawała ludzi, wiedziała jak się nazywa, ale nie wiedziała kompletnie co się wokół niej dzieje, co się stało, dlaczego ją boli głowa, że jest w szpitalu. trwało to dwa dni. Nie pamiętała niczego co się działo około miesiąca przed upadkiem, ani nie była w stanie zapamiętać tego, co robiła chwile temu. Nawet tuż po wyjściu z pracowni tk nie pamiętała, że miała jakiekolwiek badanie ani gdzie się znajduje ani co się stało. Ciągle zadawała te same pytania była jakby nadpobudliwa troszkę. Miała robione tk szyi i mózgowia, które na szczęście nie wykazało żadnych zmian. Pamięć powoli wraca. Siostra śpi. Wyszła już ze szpitala. Dostała skierowanie do chirurga urazowego. W związku z tym zdarzeniem chciałabym prosić o radę: wiem, że niektóre uszkodzenia mózgu mogą na początku nie zostać wykryte na badaniu tk, a więc, czy za jakiś czas powinna zrobić sobie tk mózgowia nawet jeśli chirurg urazowy tego badania nie zleci? Od znajomej pielęgniarki słyszałam, że jeśli przy zaniku pamięci zostało zrobione tk mózgowia i nic ono nie wykazało to nie ma potrzeby powtarzania badania. Lekarzem nie jestem, nie byłam nigdy w takiej sytuacji więc bardzo się o nią martwię i boję. Proszę o radę, czy zrobić ponowne tk mózgowia, a jeśli tak to po jakim czasie od upadku.