Wstrząs mózgu

napisał/a: Savana23 2014-09-26 16:34
Dzień dobry,

Nie jestem pewna czy umieściłam wątek w odpowiednim miejscu, jeśli nie to przepraszam za błąd.
Mam do Państwa pytanie i proszę o pomoc. Mianowicie dwa dni temu przewróciłam się i dość mocno (w moim odczuciu) uderzyłam głową w ziemię, a dokładnie w chodnik. Uderzyłam tyłem głowy. Wystraszyłam się, bo zaczęła mnie boleć głowa, również z przodu, a także czułam ból w okolicy klatki piersiowej, czułam też mdłości więc zdecydowałam by pojechać do szpitala. Nie straciłam przytomności i pamiętam wszystko co działo się przed jak i po upadku. W szpitalu byłam jakąś godzinę po zdarzeniu, wykonano mi prześwietlenie głowy, lekarz mnie zbadał i stwierdził że nic mi się nie stało, mam jedynie wstrząśnienie mózgu, ale nic poważnego. Obejrzał zdjęcia czaszki i powiedział że jest w porządku, po prostu nabiłam sobie dużego guza. Lekarz kazał mi odpoczywać w domu przez kilka dni, nie oglądać tv, pić dużo płynów i tyle. Jutro miną trzy doby od zdarzenia, a ja nadal nie czuję się w pełni dobrze, jestem osłabiona i trochę kręci mi się w głowie, jednak nie czuję już bólu w całej głowie, jedynie gdy dotknę miejsca, w które się uderzyłam. Chciałam zapytać, czy to normalne że nadal czuję takie dolegliwości i czy powinnam się niepokoić? Czy jest możliwe, że w momencie wykonywania prześwietlenia głowy wszystko na zdjęciu było w porządku, a dopiero po czasie może pojawić się jakiś np. krwotok? Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź, po przyznam że mocno się tym denerwuję. Pozdrawiam uprzejmie.
napisał/a: karolajn911 2014-09-26 17:50
Dolegliwość po silny uderzeniu w głowę mogą się utrzymywać nawet do miesiąca.