Wstrząs anafilaktyczny spowodowany kocią sierścią

napisał/a: minutaprawdy 2015-02-06 18:49
Witam. Mam alergię na kocią sierść. Moja przyjaciółka ma kota, i kiedy posiedzę u niej w domu już około 15min, dostaję kataru, kicham, nieraz dochodziło też łzawienie oczu i świąd prawdopodobnie w oskrzelach. Dzisiaj towarzyszą mi szczególnie katar no i może nieco utrudnione oddychanie, aczkolwiek jestem w 30 tygodniu ciąży, dlatego przez uciskającą macicę i tak nie oddycham głęboko. Chciałabym się dowiedzieć, jak zaczyna się wstrząs anafilaktyczny przy alergii na kocią sierść (tj. jakie są jego objawy?) oraz jak długo trzeba mieć styczność z kotem, żeby ten wstrząs mógł wystąpić i ile ma czasu na wystąpienie? Tzn, skoro od koleżanki wyszłam godzinę temu, to kiedy mogę mieć pewność, że ten wstrząs już mi nie zagraża?
napisał/a: gniewko2 2015-03-03 15:56
Hej,
mój syn ma mega uczulenie na sierść kota. Na początku łzawiły mu oczy, miał wodnisty katar. Jakiś czas temu odwiedził koleżankę, która nie pochwaliła się, że ma kotka w domu. Był u niej ok. godziny. Następnego dnia miał mokry kaszel, pojawiła się obfita wydzielina w oskrzelach. Przez trzy noce miał napady duszącego kaszlu.(nie wiedzieliśmy, że to na tle alergicznym). Lekarz alergolog przepisał leki astmatyczne w razie styczności z kotem. Aby dziecko nimi nie faszerować, już wolimy, żeby koleżanka odwiedzała syna, a nie on ją;)
Jeśli masz dużą alergię na kociaki, to nie ryzykuj, tym bardziej, że jesteś w ciąży:)A co do wstrząsu-nie wiem jak długo trzeba przebywać wśród alergenu i nie chcę się przekonać;)
Pozdrawiam serdecznie:)