wstręt do jedzenia, mdłości, ogólne osłabienie

napisał/a: ricio 2011-09-21 21:40
witam
problem zaczął pojawiać sie ponad miesiac temu kiedy w czasie jedzenia nagle nie chciało mi siejesc. potrafiłam wziac tylko gryza np. kanapki i robiło mi sie mdło.. teraz jednak to wszytsko sie nasila. czasami sie przejadam, choć częsciej zdarza mi sie miec wstret do jedzenia, przeszkadza mi zapach nie tylko jedzenia, ale czasami np. nawet i mydła. Organizm jest ogolnie osłabiony chce mi sie spac, boli mnie głowa, czasami też mam bardzo gestą ślinę, którą ciagle musze wypluwać co jest bardzo dokuczliwe. siostra przestraszyła mnie ze to poczatki bulumi jednak ja nigdy sie nieodchudząłam i nie mam zamiaru. Czy moze miec racje? miał ktoś cos podobnego? na jakie badania się udac? Od razu mówie, ze to napewno nie ciąża...
napisał/a: Christine1 2011-09-22 10:44
Niechęć (wstręt) do jedzenia nie musi być być objawem bulimii, ani anoreksji. Niektóre infekcje bakteryjne lub wirusowe także mogą wywoływać takie objawy. Chociaż przejadanie się na przemian z niechęcią do jedzenia, to nie jest zdrowe postępowanie. - Staraj się nigdy nie przejadać, bo niechęć do jedzenia może być skutkiem przejedzenia, co może doprowadzić do nadwagi i otyłości.
Czy dużo pijesz wody, soków? - Jeśli nie, to gęsta ślina jest tego wynikiem.

Najlepiej iść do lekarza rodzinnego i zrobić wszystkie najważniejsze badania krwi i badanie moczu. Jakie inne badania będzie trzeba zrobić, okaże się, gdy odbierzesz wyniki krwi i moczu.
napisał/a: ricio 2011-09-22 20:06
mało pije, czasami nawet po wypiciu wody robi mi sie niedobrze... przed chwila wlasnie mierzylam temp ciała bo czoło mam bardzo gorące i myślałam ze mam gorączke jednak mimo to termometr wskazał 35, 6...
napisał/a: Christine1 2011-09-23 09:19
Według mnie masz już oznaki odwodnienia. Musisz iść koniecznie do lekarza POZ i wykonaj najważniejsze badania. Nie zwlekaj, bo możesz sobie bardzo zaszkodzić.