Wstawienie zęba

napisał/a: anonim1994a 2013-03-16 18:49
Witam
dziś niestety złamała mi sie górna jedynka . Został z niej tylko kawałek wystający z dziąsła
i mam pytanie jakie mam możliwości na wstawienie zęba ? jak wyglada to cenowo ? ile trwa wstawianie takiego zęba ?
i jeszcze takie pytanie . Czy po wstawieniu takiego zęba nie mogę jeść twardych rzeczy , np lubie jabłka a jak wiadomo zdarzają sie twarde jabłka
napisał/a: anonim1994a 2013-03-16 19:41
nie mogłem edytowac poprzedniego postu więc pisze nowego posta
chciałem dodać że tego zęba miałem już jakiś czas temu złamanego
napisał/a: wikam2 2013-03-16 19:59
Mojemu mężowi w ub. miesiącu dorobili taką ułamaną jedynkę. Jak? Przyjdzie Viki (przeczyta wątek) to Ci dokładnie powie. Niemniej da się to zrobić, jeść wszystko można koszt ok. 200zł.
napisał/a: viki71 2013-03-18 12:08
wikam napisal(a):Mojemu mężowi w ub. miesiącu dorobili taką ułamaną jedynkę. Jak? Przyjdzie Viki (przeczyta wątek) to Ci dokładnie powie. Niemniej da się to zrobić, jeść wszystko można koszt ok. 200zł.

Nie miałam sztukowanej jedynki ale pewnie zasada,jak wszędzie,czyli wypełnienie na sztyfcie,lub bez.Tak,czy owak,musisz zacząć od wizyty od dentysty,żeby ocenił,czy da się to dosztukować,czy jednak skończy sie koronką,w końcu sa to siekacze,najbardziej obciążane zęby przy gryzieniu,no i nie wiadomo ile tego zeba tak naprawdę zostało.Nie zwlekaj,bo złamie sie do reszty to,co zostało i będzie problem z odbudową.Koszty są tak zalezne od rejonu i dentysty,ze nie ma mozliwości podac kosztów.
napisał/a: wikam2 2013-03-18 12:32
Ja dopowiem, że mężowi jedynka padła przy dziąśle. Po kanałówce w kanał został wstawiony drucik - czyli pewnie sztyft o którym mówi Viki :)
napisał/a: anonim1994a 2013-03-18 14:04
byłem dziś u dwóch dentystów
jeden stwierdził ze można zrobić most jednak jestem za młody i nie zrobi , cenowo powiedział że takie cos to ok 850zl
drugi stwierdził że zrobi koronke a cena to ok 500zl
napisał/a: viki71 2013-03-18 14:43
Nie pozwól na żaden most.Takie cacko oznacza wyrwanie tego złamanego zeba i szlifowanie sąsiedniego.Znajdz trzeciego dentyste i zapytaj,czy nie da rady odbudować zęba na sztyfcie,co oczywiście wiąże się z kanałowym leczeniem ale zachowasz zęba.Jak i on powie,ze z tego,co masz nie da rady nic odbudować,załóz koronkę.
napisał/a: anonim1994a 2013-03-18 15:07
mostu na pewno nie zrobie bo szkodami zębów żeby je szlifował co pewnie wiąże sie z tym że je osłabi
a mam pytanie czym różni sie odbudowa na sztyfcie a koronka ?
bo właśnie tej jeden dentysta powiedział że będzie konieczne robienie kanałowego ( ten który zaśpiewał 500zl )
napisał/a: viki71 2013-03-18 17:04
Odbudowa na sztyfcie polega na wkręceniu sztyftu w korzeń zeba i zabudowanie go materiałem światłoutwardzalnym.To jest to samo,co zwykłe łatanie zeba,tyle,ze na takim swoistym stelażu,żeby wszystko się kupy trzymało.Pod koronke też odbudowuje się zeba a dla wzmocnienia nakłada koronkę,klejoną na cement.Dobrze dobrana koronka nie odbiega mocno od pozostałych zebów,aczkolwiek do tej pory udało mi sie jej uniknąć,no ale np czwórka a jedynka do zupełnie inne zeby i inne obciążenie.
napisał/a: anonim1994a 2013-03-18 17:18
a mam jeszcze takie pytanie jak byłem u dentysty to mówił że będzie najpierw leczenie kanałowe i powiedział że za 1 kanał bierze 60zl + znieczulenie 30 , więc chciałem spytać ile kanałów ma górna lewa jedynka ?
i czy starczy jedno takie leczenie czy np 2-3 razy będzie musiał robic kanałowe ?
napisał/a: viki71 2013-03-18 19:35
Siekacze maja jeden korzeń z jednym kanałem.Co do leczenia to zalezy ale zazwyczaj pierwsza wizyta to czyszczenie kanału i założenie lekarstwa a dopiero druga wizyta to wypełnienie.Warunkiem jest zdrowy korzeń,bo czasem sa i 3-4 wizyty.Stomatolog dużo nie zawołał za kanałówke,bo słyszałam ,ze i 200 zł biorą.Mozesz podejść do kanałówki bez znieczulenia i zaoszczędzić 30 zł ale nie radze,bo to nie jest przyjemny zabieg na żywca:)
napisał/a: anonim1994a 2013-03-19 14:06
dzieki za odpowiedz
dziś byłem u dentysty zrobiłe tego złamanego zeba kanałowym założył plombę ( przynajmniej tak to wygląda takie całe białe ) i w czwartek powiedział że jak nie będzie nic boleć i będzie wszystko dobrze to zrobi zęba już całego

mam już chyba ostatnie pytanie
podczas tego kanałowego leczenia dał znieczulenie na 3 zęby dwie górne jedynki i prawa górna dwójka . Prawa górna jedynka po jakiś niecałych 2h wróciła do normalnosci czyli nie czułem na niej już znieczulenia , natomiast na lewej górnej złamanej jedynce i prawej górnej dwójce mineły już 4h i dałej czuje takie lekkie znieczulenie , a przy nacisku na te zęby czuje taki lekki dyskomfort/ból delikatny ( nie wiem jak to nazwać dokładnie po prostu gdy nacisne zebami na inne zęby nic nie czuje , a gdy na te 2 zęby nacisne to takie dziwne uczucie jest ni to ból ni to dyskomfort po prostu dziwne uczucie ) przez chwilę czy to normalne ?