wstawienie zęba

napisał/a: PaulaOliwia 2010-03-06 13:46
Witam! Miałam niedawno robione leczenie kanałowe zęba. Podczas rentgena okazało się, że mam jakąś niedużą zmianę torbielową w dziąśle nad korzeniem. W każdym razie po leczeniu kanałowym, po niedługim czasie ząb mi trzasnął na skórce od chleba. Złamała mi się połowa zęba i to dość głęboko pod dziąsłem. Została wyrwana. Na razie dentysta nałożył mi jakiś opatrunek. Za dwa dni mam wizytę i lekarz dobuduje mi zęba tymczasowo plombą, bo nie ma czasu na inne rzeczy, gdyż wyjeżdżam do Anglii na około 5 miesięcy. Jak wrócę mam mieć albo robioną koronkę na tym zębie za około 800 zł, a jeśli stan zęba na to nie pozwoli, to trzeba będzie go wyrwać. Dentysta proponował mi implant, który kosztuje 4000 zł, lub mostek, za który będę musiała w sumie zapłacić 2000 zł no i oczywiście zniszczyć dwa poboczne zęby, a to mi się w ogóle nie uśmiecha. Problem w tym, że nie dysponuję tak dużą ilością gotówki, a to co zarobię w Anglii chcę przeznaczyć na opłacenie studiów. Czy są jakieś inne, tańsze możliwości? Jeśli tak, to ile kosztują, na czym polegają, jak wyglądają i na ile są trwałe? Dodam, że jest to górna piątka, więc widać ją tylko przy szerokim uśmiechu.
napisał/a: Dorota851 2010-03-07 08:54
po pierwsze , nie mówi sie lekarzowi stomatologowi że sie wyjeżdża do Angli i po co? lekarz myśli a jedzie zarobić to ja skasuje. Po drugie jeśli nie masz czasu na zrobienie teraz korony to ja nie wiem czy ten ząb wogóle przetrwa 5 miesiecy na wypełnieniu , bo może być tak że zacznie sie ruszać strzeli bardziej i jest do wyrwania, po trzecie skoro to jeden ząb po co most? jak można zrobić wkład metalowy za okolo 300 i na to korone nie wiedze sensu tutaj mostu skoro to jeden ząb, po czwarte lekarz sam może zrobić wkład w włókien szklanych i na to podbudowa żebyś to przetrwała a nie jednym wypełnieniem
napisał/a: PaulaOliwia 2010-03-07 10:31
Lekarz wie, że groszem nie śmierdzę :) Zdaje sobie też sprawę, iż nawet po przyjeździe nie będzie mnie stać na nic drogiego, bo już mu to wyjaśniłam. Póki co ma mi założyć tę plombę i policzyć tylko 50 zł, a to dla mnie ważne, aby teraz dużo nie wydawać, bo już nie mam z czego i tak ful kasy wydałam na leczenie wszystkich zębów... Wiem, że ząb może nie przetrwać tych pięciu miesięcy, dlatego też interesuje mnie co można wstawić niedrogiego w razie usunięcia zęba. Ten mostek i tak mnie nie interesuje, bo trzeba spiłować dwa boczne zęby, a chcę tego uniknąć, poza tym jest za drogi.
napisał/a: Dorota851 2010-03-07 14:27
jesli ząb nie przetrwa to po usunieciu zostanie albo most albo implant nic innego, chyba że chodzenie z dziurą