Wskazówki odnośnie odchudzania

napisał/a: wartoo 2012-12-01 14:57
Witam,

Chciałbym zrzucić trochę zbędnych kilogramów, gdyż nie czuję się najlepiej w swoim ciele. Mam 22 lata i ważę 110 kg, wzrost 190 cm. Jakie moglibyście mi dać wskazówki odnośnie ćwiczeń, diety itd. ?
Ostatnio zapisałem się na siłownie, gdzie mogę pobiegać na bieżni i oczywiście pomachać ciężarami. Chodzę 4 razy w tygodniu. Postanowiłem również zmienić swoją dietę. Muszę zaznaczyć, że pracuje na zmiany: 6-14, 14-22, 22-6. Jest to praca fizyczna, gdzie przez większość czasu chodzę. Podnoszę również mniej, lub bardziej ciężkie rzeczy. Dlatego też niemożliwe jest, abym jadał o regularnych, takich samych godzinach. To samo tyczy się wypadów na siłownie. Tak czy inaczej staram się jeść 3 posiłki dziennie.

Mając zmianę 6-14, z rana 2 kromki chleba razowego + ser/szynka/pomidor + herbata, w pracy koło 10, 4 kromki chleba razowego+ ser/szynka + jakiś jogurt pitny, po pracy koło 15 siłownia, a dalej obiad złożony np. z piersi kurczaka gotowanej na parze + ryż, brokuł i jakiś sos. Po 18 nie jem, ewentualnie z jakieś 2 owoce.

Zmiana 14-22 wygląda tak, że rano wstaje, jakieś drobne śniadanie jak na pierwszej zmianie, następnie siłownia, a dalej obiad. W pracy koło 17 kolejny posiłek. Staram się jadać mniej więcej podobne rzeczy.

Na nockach jest trochę dziwnie, gdyż pierwszy posiłek jadam koło 14 - jak wstanę. Dalej siłownia koło 15/16, obiad, praca na 22 i koło północy ostatni, trzeci posiłek.

Pije około 3 litrów wody, nie palę, póki co odrzuciłem alkohol. Moim głównym celem jest zrzucenie kilku kilogramów, rozbudowę mięśni zostawię na później, póki co zejść tak do 90/95 kg i pomyślę co dalej.

A więc pracuje fizycznie, ćwiczę na siłowni, biegam (póki co 25/30 min, z przerwami na spacer) - ile potrzebuje kalorii, aby mimo wymaganego wysiłku i tak chudnąć?

Chciałbym się dowiedzieć, czy taka dieta i plan dnia jest odpowiedni, aby uzyskać w niedługim czasie dobre efekty w odchudzaniu?
Prosiłbym również o jakieś urozmaicenie mojej diety, co bym nie zmuszał się do jedzenia w kółko tego samego. Póki co jest ok :))

Pozdrawiam.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-01 15:12
Witam
Tutaj poruszyłem dziś kilka rzeczy na temat odchudzania: http://commed.pl/metabolizm-jak-przyspieszyc-vt82314.html
Warto wspomóc się spalaczem tłuszczu aby były zamierzone efekty.
Po treningu uzupełniamy zapasy glikogenu za pomocą odżywki Carbo a następnie po 15 minutach spożywamy białko - najlepiej odżywka białkowa np. KFD 100% WPC 80 jeżeli chodzi o dobrą cenę/jakość lub firmy Scitec - Izolat.

Pozdrawiam
napisał/a: wartoo 2012-12-01 15:33
Ogólnie nie chciałem poruszać żadnych spalaczy, czy odżywek. Myślałem, że da się wszystko zrobić w sposób naturalny, ćwicząc i dobrze, zdrowo jedząc. A czy ten Dymaburn bez odżywek i z moim planem dnia powinien przynieść jakieś efekty?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-01 15:58
wartoo napisal(a):Ogólnie nie chciałem poruszać żadnych spalaczy, czy odżywek. Myślałem, że da się wszystko zrobić w sposób naturalny, ćwicząc i dobrze, zdrowo jedząc. A czy ten Dymaburn bez odżywek i z moim planem dnia powinien przynieść jakieś efekty?

Sport bez chemii jest jak muzyka bez instrumentów - chyba, że ktoś ma budowę mezomorfika i geny stworzone do sportu.
Możesz naturalnie - oczywiście, tylko że to proces długotrwały i syzyfowa praca.
Zawsze musi być bodziec wspomagający aby uzyskać zamierzony efekt.
Dymaburn zawsze polecam gdy celem jest utrata tkanki tłuszczowej. Jak narazie to 6 osób którym poleciłem uzyskało zadowalające efekty, wystarczy sobie wpisać w google nazwę i poczytać dużo opinii.

Pozdrawiam
napisał/a: wartoo 2012-12-02 13:50
Przemyślę sprawę z Dymaburn skoro ma przynieść zadowalające efekty. Hm, a jakieś wskazówki odnośnie diety? Zła/dobra, coś zmienić?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-02 14:09
wartoo napisal(a):Przemyślę sprawę z Dymaburn skoro ma przynieść zadowalające efekty. Hm, a jakieś wskazówki odnośnie diety? Zła/dobra, coś zmienić?

Podam przykładowy schemat, resztę już sobie sam zmodyfikujesz pod swoją wagę.

1. Płatki owsiane + białka jaj lub: twaróg chudy, odżywka białkowa + oliwa z oliwek

2. Ryż paraboliczny, brązowy, kasza jaglana + mięso z kurczaka, indyka

3. To samo co w 2

Idziesz na trening a po treningu uzupełniasz to co straciłeś czyli w kolejności:
Carbo 50g + 60g odżywki białkowej

4. Podobnie jak w 2 posiłku

5. 1h przed snem: Twaróg chudy + 10ml oliwy z oliwek lub odżywka białkowa 1,5 porcji + 10ml oliwy

Proporcje obierasz: 2,5g białka/kmc, 4g węglowodanów/kmc, 1g tłuszczu/kmc - tłuszcz ma pochodzić wyłącznie z oliwy z oliwek.
Magnez+Cynk przed pójściem spać - Olimp ma teraz ciekawą formę chelatowanego magnezu i cynku. Jeżeli będziesz jadł nabiał przed snem to zachowaj odstęp minimum 1h przed suplementacją cynku.
Gdyby nie było efektów w spalaniu to zwiększamy spożycie białka na 3g/kmc a węglowodany obcinamy do 3g/kmc.
Pozdrawiam
napisał/a: ewka35 2012-12-13 14:37
Kisiel można ten Dymaburn spożywać jak się ma Hashi?
napisał/a: czybit161 2012-12-13 18:37
Najpierw to trzeba miche porządną trzymać, a potem brać sie za spalacze !
napisał/a: ewka35 2012-12-13 19:11
czybit16 napisal(a):Najpierw to trzeba miche porządną trzymać, a potem brać sie za spalacze !

Czasami nawet trzymanie michy nie pomoże:)))
napisał/a: czybit161 2012-12-13 19:35
Bo ujowo ułożona i tyle często trzeba kombinować między węglami, a tłuszczami.
napisał/a: ewka35 2012-12-13 20:18
czybit16 napisal(a):Bo ujowo ułożona i tyle często trzeba kombinować między węglami, a tłuszczami.

No staram się jak mogę:)))
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-17 08:56
ewka35 napisal(a):Kisiel można ten Dymaburn spożywać jak się ma Hashi?

Generalnie to składniki zawarte w Dymaburn są po to aby przyśpieszyć przemianę materii więc można spróbować ten suplement ale dokładnie obserwować. Przy redukcji tkanki tłuszczowej zwiększamy spożycie białka do 2,5g/kmc, zmniejszamy węglowodany do 3-4g/kmc, z tłuszczów(0,5-1g/kmc) wybieramy oliwę z oliwek, olej konopny. Dbamy o prawidłowy poziom glikogenu przed i po treningu - spożywając przed treningiem posiłek który ma średni lub niski indeks glikemiczny a po treningu podkręcamy trochę organizm aby wyrzucił więcej insuliny która wykorzysta białko do odbudowy uszkodzonych struktur, z tym, że ilość węglowodanów po treningu powinna oscylować na takim poziomie: 20-30g maltodekstryn w postaci odżywki carbo. Następnie po ok 15 minutach, insulina osiąga swoją najwyższą skuteczność i wtedy spożywamy białko w postaci odżywki białkowej lub chude mięso i 50g węglowodanów w postaci ryżu parabolicznego który ma średni indeks glikemiczny. Dostosowanie się do takich zasad, pozwoli nam na utrzymanie zdrowego wyglądu.