Wrzodziejące zapalenie jelita grubego- moja krótka historia.

krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-06-19 19:13
Scüty napisal(a):Wie ktos moze czym w zasadzie rozni sie Suflasalazine a Asamax. Tzn ktory lepszy albo mocniejsy??


W moim przypadku przyjmowanie Sulfasalazyny zmieniło moje dotychczasowe problemy z trawieniem i biegunkami. Z efektów ubocznych jakie zaobserwowałem to : czasami nudności, bóle nerek, depresja - ale za końcowe efekty nie żałuję kuracji Sulfasalazyną, wyniki po przyjmowaniu w normie.
Aktualnie zwracam uwagę na odżywianie i styl życia.

Co do Hormonu wzrostu to mam 2 artykuły z mojej blibioteki:
[code:2gis1yio]http://speedy.sh/J5M5Y/Czy-choroba-Lesniowskiego-Crohna-jest-wskazaniem-do-leczenia-HGH.pdf[/code:2gis1yio]
[code:2gis1yio]http://speedy.sh/2xHxa/Efekt-leczenia-ludzkim-HGH-z-Choroba-Lesniowskiego-Crohna.pdf[/code:2gis1yio]


Pozdrawiam
napisał/a: seslo 2012-07-05 09:27
Hej mam na imię Rafał. Moja historia z CU zaczęła się 10 lat temu. Dużo imprezowałem, piłem itd. Zaczęła mi krew lecieć jak się załatwiałem więc poszedłem do lekarza, który stwierdził,że mam pewnie jakiś polip, bo w tym wieku chłopcy często tak mają. Miałem wtedy 19 lat. Po jakimś czasie przeszło i przez 6 lat był spokój do 25 roku życia. I znów, tym razem przez stres w pracy i alkohol zaczęła mi lecieć krew i to bardzo mocno i ogólnie źle się czułem i miałem brzuch jak balon. Wtenczas udałem się do rodzinnego i mówi, że to pewnie jakiś polip i że chłopcy w tym wieku często tak mają ! . To jej powiedziałem żeby tak się nie mądrzyła i dała mi skierowanie na badania bo już taka jedna mądrala mi kiedyś mówiła o jakimś polipie. Więc z wielką łaską dała mi skierowanie na kolonoskopie. No i rzeczywiści jak patrzyłem w monitor była tam jakaś plamka czarna pobrał mi próbkę lekarz i ok. Przyszedł po jakimś czasie wynik. No i co CU. Wszyscy przerażeni oprócz mnie . Zacząłem brać salofalk 250, jakieś tam diety (które rzadko utrzymywałem) i inne pierdoły. Zacząłem chodzić do lekarza w naszym pięknym mieście itd.. Po roku przestałem brać salofalk który nic mi nie dawał, chyba wręcz przeciwnie, źle się po nim czuł mój brzuch. Wróciłem bo normalnego jedzenia, pije alkoholu ile chcę (oczywiście nie wyobraźcie sobie, że pije codziennie i nie wiadomo ile, bo tak pisze o tym alkoholu. Załóżmy ze raz,dwa w tygodniu kilka piwek lub trochę wódki), popalam. Jedyne co wyniosłem z diety to mniej jem a częściej aby nie zawalać kiszek. I tak sobie minęło już 3 lata. Postanowiłem się wybrać do Warszawy do super kliniki Endoterapii na Brzeskiej 12 na kolonoskopie na ponowne badania ponieważ chciałem sprawdzić kondycje mojego jelita. Chciał przy okazji pojechać do prawdziwych fachowców a nie słuchać zniesławionych lekarzy w moim mieście Pojechałem przy okazji bo mama jechała. Pani doktor dała mi wykład ze to bardzo poważna choroba itd. Nie miałem wyniku zeszłej kolonoskopii więc musiała mi pobrać próbki. No i się zaczęło. Aż sam się się zdziwiłem że mam takie ładne jelito. Doktor badała mnie i nie mogła uwierzyć, że mam takie piękne jelito. powiedziała, że ona tu nic nie widzi i że jest bardzo ładnie. Pobrała próbki i na tym się skończyło. W opisie napisane jelito lśniące, bez zmian itp.
Czekam na wyniki z próbek. Wiem , że mogą one coś tam wykazać. Podczas oglądania nawet nie było śladów, że coś miałem i że wogóle coś było, więc myśle, że będzie dobrze.
Wiem, że to choroba nieuleczalna ale u mnie na dzień dzisiejszy zniknęła. Mam nadzieję ze już tak zostanie.
Najważniejsze aby było dobrze albo bardzo dobrze to: wyeliminować stres do minimum, to jest absolutna podstawa!!, jeść to co się chce, ale w mniejszych porcjach, uprawiać sport - jakikolwiek ruch, popijać i popalać z umiarem .
Jak dostane wyniki to napisze.
napisał/a: LATO 2012-08-30 09:27
ja choruje już od roku na szczęście nie jest to stan zaawansowany wcześniej brałam Pentase granulki 1 mg i czopki 1mg ale źle się po nich czułam na mój organizm bardziej spasował Asamax mam nadzieję że żąłądek za to nie dostanie w kitę...zostało mi za to dużo Pentasy gdyby ktoś z was był zainteresowany piszcie sloneczne_lato@wp.pl
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-08-30 10:28
LATO napisal(a):ja choruje już od roku na szczęście nie jest to stan zaawansowany wcześniej brałam Pentase granulki 1 mg i czopki 1mg ale źle się po nich czułam na mój organizm bardziej spasował Asamax mam nadzieję że żąłądek za to nie dostanie w kitę...zostało mi za to dużo Pentasy gdyby ktoś z was był zainteresowany piszcie sloneczne_lato@wp.pl

Witam
W celu zapewnienia prawidłowej osłony błony śluzowej żołądka, proszę zakupić sobie Gastro Protect w Aptece.

Pozdrawiam
napisał/a: LATO 2012-08-30 12:19
dziękuje za radę skorzystam ;)
napisał/a: marusss 2012-10-11 15:19
Wiatm..moje cierpienie na wzjg zaczlo sie w kwietniu tego roku.Biore asamax 500 3x3 pentase 1g przed snem oraz linex forte i narazie nie ma takiej tragedii jak na poczatku(ok 20 razy w lazience i sama krew). Mam pytanko dotyczące papierosów a konkretnie czy sa tu jacyś palacze i jak papierosy wpływaja na ich chorobe ??Rozwzam kupno E-papierosa i prosze o pomoc czy to lepsze rozwiazanie od zwyklych fajek w tej chorobie
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-11 16:16
marusss napisal(a):Wiatm..moje cierpienie na wzjg zaczlo sie w kwietniu tego roku.Biore asamax 500 3x3 pentase 1g przed snem oraz linex forte i narazie nie ma takiej tragedii jak na poczatku(ok 20 razy w lazience i sama krew). Mam pytanko dotyczące papierosów a konkretnie czy sa tu jacyś palacze i jak papierosy wpływaja na ich chorobe ??Rozwzam kupno E-papierosa i prosze o pomoc czy to lepsze rozwiazanie od zwyklych fajek w tej chorobie

E-papieros EGO-W z liquidem 24mg zaspokaja w zupełności potrzebę sięgnięcia po papierosa, grunt to kontrola nad ilością wypalanego liquidu. Akumulator długo trzyma, w opakowaniu wszystko co dostępne, najlepiej kupić na allegro.
napisał/a: marusss 2012-10-12 07:05
Roumiem wogóle ze E nie przeszkadza w duzym stopniu tej chorobie??
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-13 20:13
marusss napisal(a):Roumiem wogóle ze E nie przeszkadza w duzym stopniu tej chorobie??

W liquidzie zawarta jest nikotyna, więc trzeba kontrolować ilość wypalanego liquidu aby uniknąć skutków ubocznych jak np. zmęczenie, ból głowy. E-papieros jest mniej szkodliwy od zwykłego ale należy pamiętać że cały czas dostarczamy neurotoksynę jaką jest nikotyna.
napisał/a: malapkasia 2012-10-14 12:57
witam :) wiele osób nie wie, że choroba Crohna-Leśniowskiego i Wrzodziejące..... ma w Polsce od kilku lat stowarzyszenie, które często organizuje wykłady/konferencje/ spotkania, zarówno formalne jak i nie formalne. Zawsze jest na nich sporo osób. Działamy w każdej części Polski. więcej info na www.j-elita.org.pl zapraszam :) dodatkowo jest forum na którym dzielimy się nie tylko fachowymi problemami i radościami ale i bardzo przyziemnymi rzeczami P => http://crohn.home.pl/forum/ zapraszam na prawdę warto :)
Crohna mam zdiagnozowanego od maja 2010.. kiedy wychodziłam ze szpitala nie wiedziałam nic poza nazwa i tym, że będę brać leki do końca życia.... tam dowiedziałam się bardzo dużo i teraz jestem "cwana" :) zawsze można dopytać albo doradzić ;) poza tym nie ma problemu ze zbyciem leków bądź ich zakupem od kogoś innego...
to nasze Stowarzyszenie walczyło o niża cenę czopków Pentasy... teraz walczymy o to, żeby dostęp do biologicznego był łatwiejszy !
zapraszam :)
napisał/a: Scüty 2012-11-03 07:41
marusss napisal(a):Wiatm..moje cierpienie na wzjg zaczlo sie w kwietniu tego roku.Biore asamax 500 3x3 pentase 1g przed snem oraz linex forte i narazie nie ma takiej tragedii jak na poczatku(ok 20 razy w lazience i sama krew). Mam pytanko dotyczące papierosów a konkretnie czy sa tu jacyś palacze i jak papierosy wpływaja na ich chorobe ??Rozwzam kupno E-papierosa i prosze o pomoc czy to lepsze rozwiazanie od zwyklych fajek w tej chorobie


Moj Pan Doktor powiedzial mi ze moja choroba jest jedyna przy ktorej palenie pomaga w leczeniu. Ciezko mi to jakos pojac ze palenia moze pomagac w leczeniu czegokolwiek i jak to ja zawsze robiacy po swojemu ograniczyłem palenie do minimum

Co do E fajek to z tego co zaobserwowalem po ludziach z mijej pracy to porazka. Ja wychodzilem na papierosa 10min i wracalem i znow 2h nie musialem palic a koledzy z E fajami chodza po firmie i caly czas sie sztachaja. Dlatego moj wniosek wole raz na 2h normalnego papierosa niz E niby zdrowszego przez caly czas.
napisał/a: Agnieszka842 2012-12-05 14:42
Witajcie!!! Mam na imię Agnieszka mam 28lat od 2,5 roku choruję na WZJG. Z wielkim zaciekawieniem przeczytałam wszystkie posty dotyczące tego tematu i jestem pełna podziwu dla osób, które od kilku lub kilkunastu lat chorują na tą "okropną" chorobę. Jeśli chodzi o moją osobę to zaostrzenia choroby mam przeważnie co 2 msc. Obecnie przyjmuję takie leki jak: Asamax 4x2, metypred 8mg, emmanera1x1, czopki na noc i probiotyk. Razem z mężem marzymy o tym aby zostać rodzicami lecz do dawna czekamy na zgodę lekarza- bezskutecznie. Mam pytanie do kobiet, które zdecydowały się na zajście w ciążę podczas zaostrzenia choroby ( jak znosiłyście ciążę, czy przyjmowałyście leki itp.) Bardzo proszę o jakiekolwiek informację. Jutro mam wizytę u mojego lekarza lecz pozwolenia pewnie nie otrzymam

P.S. podaje mój e-mail: ajab84@o2.pl ( może ktoś zechce napisać bezpośrednio do mnie)

Pozdrawiam serdecznie.