Wrzodziejące zapalenie jelita grubego- moja krótka historia.

napisał/a: pillzz25 2012-05-21 19:20
xXpaaaulinkaaXx napisal(a):



hej mam pytanie co ile chodzisz na jakies konsultacjie do lekarza?? bo zastanawiam sie czy nie bede musial zbyt czesto latac do pl. dzieki
napisał/a: xXpaaaulinkaaXx 2012-05-24 22:08
to zalezy od stanu zdrowia. jezeli wszystko gra to tak co 3- 3.5 miesiaca. w sumie to tylko po leki i z wynikami badan podstawowych- lepiej dmuchac na zimne. ale przy zaostrzeniu chodzilam czesciej. srednio co 2,5 mies.
napisał/a: xXpaaaulinkaaXx 2012-05-24 22:12
dobrze ze przynajmniej kostki odpuscily:)
napisał/a: Cu-dak 2012-05-25 22:21
Czy ktoś na forum coś wie o refundacji leków biologicznych w naszej chorobie ?
Może coś więcej o tym sposobie leczenia .
napisał/a: pillzz25 2012-05-25 23:21
xXpaaaulinkaaXx napisal(a):to zalezy od stanu zdrowia. jezeli wszystko gra to tak co 3- 3.5 miesiaca. w sumie to tylko po leki i z wynikami badan podstawowych- lepiej dmuchac na zimne. ale przy zaostrzeniu chodzilam czesciej. srednio co 2,5 mies.



a to fajnie nawet ja chodze co tyddzien od pol roku jak narazie ale ostatnio czuje poprawe ;d;d
ale i tak chyba chce sie skonsultowac z lekarzem w pl cos mi sie wydaje ze to bedzie dobre ropzwiazanie nawet jak co 3 miesiace bede sobie do lekarza przylatywal
napisał/a: Neve76 2012-05-26 14:07
Sterydy??? To ktoś jeszcze je przepisuje?!? Przecież to dramat dla organizmu! Czy nie ma jakichś innych środków zaradczych? Co z asamaxem?
napisał/a: xXpaaaulinkaaXx 2012-05-27 06:46
pillzz25 napisal(a):a to fajnie nawet ja chodze co tyddzien od pol roku jak narazie ale ostatnio czuje poprawe ;d;d
ale i tak chyba chce sie skonsultowac z lekarzem w pl cos mi sie wydaje ze to bedzie dobre ropzwiazanie nawet jak co 3 miesiace bede sobie do lekarza przylatywal


Mysle, ze skoro masz taka mozliwosc zeby leczyc sie w pl to jedna wizyta z pewnoscia nie zaszkodzi. A po niej przekonasz sie czy warto dalej kontynuowac wyjazdy.

MichalinaKrak napisal(a):Sterydy??? To ktoś jeszcze je przepisuje?!? Przecież to dramat dla organizmu! Czy nie ma jakichś innych środków zaradczych? Co z asamaxem?

Niestety wielu lekarzy przepisuje jeszcze to swinstwo. W moim przypadku asamax nie pomagal. Dlatego lekarz przez 4 lata co kilka mies przepisywal mi sterydy. Wygladalo to tak, jakby chodzil na latwizne...A wystarczylo troszke pomyslec i zamienic asamax na sulfasalazin. I oto blisko juz rok jak trwam w fazie remisji:)
napisał/a: Neve76 2012-06-01 13:46
Nie zgodziłabym się na sterydy, to po prostu świństwo. Mam natomiast dwie znajome, które są na terapii asamaxem.
napisał/a: Scüty 2012-06-13 17:44
Wie ktos moze czym w zasadzie rozni sie Suflasalazine a Asamax. Tzn ktory lepszy albo mocniejsy??
napisał/a: xXpaaaulinkaaXx 2012-06-15 18:48
sulfasalazin rozkladany jest w jelicie na sulfapirydynę i mesalazynę. w sklad asamaxu wchodzi mesalazyna.
pierwszy lek jest starszy. ktory jest lepszy?- zdania sa podzielone. ale podobno sulfa jest lekiem mocniejszym i moze czesciej dawac skutki uboczne.
napisał/a: pillzz25 2012-06-15 19:08
witam ponownie mam pytanie czy ktos slyszal o zastosowaniu hormonu hgh w wzjg?? czytalem ze podobno bardzo dobrze dziala, ale nie mialem stycznosci z nikim kto sie tym leczyl.
napisał/a: Scüty 2012-06-19 16:41
Nie słysałem a tym ale hgh to chyba duzo pieniazkow bedzie kosztowac.