Wrzody na żołądku czy co?

napisał/a: mutley 2014-11-23 13:33
Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problemem żołądkowym. Byłem u lekarza rodzinnego z tym i przepisał mi Mezopral. Z tego, co wyczytałem to lek na wrzody. Objawy wyglądają tak:
- wyczuwam lekkie zgrubienie pod lewym żebrem, szczególnie jak zjem i żołądek jest wypchany
- kiedy nacisnę na to , lekko boli
- od 3 miesięcy pojawia się niekiedy kaszel ( 2-3 kaszlnięcia w ciągu dnia ) taki na wymioty, jakbym miał zaraz zwrócić
- po spożyciu alkoholu, nawet małej dawki - 3 piwa , na drugi dzień wszystko mi tak jakby "jeździ" w żołądku, a każdy spożyty posiłek długo zalega w nim i jestem taki objedzony przez przynajmniej 2h ( nawet jak mało zjem )
- uciska mnie, wrażenie nabrzmiałego żoładka w miejscu pod mostkiem ( nie tam , gdzie mam to zgrubienie ) jak coś zjem
- jem dużo , a masa mi spada stale, na tyle że znajomi to zauważają
- poczucie słabości , braku energii, zmęczenia. Najchętniej spałbym cały dzień
Czy to wrzody , czy może coś poważniejszego? Tym lekiem wyleczę tą dolegliwość ?
napisał/a: Konstans 2014-11-23 20:11
Moim zdaniem masz objawy świadczące o ingerencji pasożytów, do tego byc może jakies nietolerancje manifestujące się własnie dyskomfortem po posiłku.
Pozdrawiam.
Diagnostyka
napisał/a: Diagnostyka 2014-11-26 12:30
Powinieneś zbadać się na obecność bakterii Helicobacter pylori, która przeważnie odpowiada za wrzody. W jednym z naszych laboratoriów można wykonać to poprzez test oddechowy, badanie serologiczne (pomiar IgG) lub obecność bakterii w kale. Zbadałbym także funkcjonowanie wątroby pod kątem infekcji lub zatruć, czyli próby wątrobowe, badania serologiczne (przeciwciała) lub nowe badania biochemiczne (FibroTest i FibroMax).