Wrzody lub problemy z żołądkiem

napisał/a: TomekCas 2014-07-19 17:06
Proszę o pomoc doświadczonych osób lub lekarzy, którzy mogą mi wspomóc zdiagnozować moją chorobę. Otóż wszystko zaczęło się parę dni temu. W godzinach wieczornych poczułem mocny ucisk nad brzuchem (mozliwe ze tez skurcze) wzięło mnie na wymioty (nie zawierały krwi) i ogólnie byłem rozpalony i osłabiony. Co ciekawe nie mogłem leżeć na plecach tylko siedzieć.. I bardzo mi się odbijało..Czułem się tak jakbym zjadł trzy tony jedzenia (a tak przecież nie było).

Trafiłem do szpitala na obserwację.. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie to wrzody na żołądku i muszę zrobić Endoskopię. Sprawdził mi też przez USG pozostałe elementy układu pokarmowego czyli wątrobę trzustkę itp - wszystko gra. Otrzymałem 2 razy Polprazol i po 30 min poczułem się już super. Ucisk i ból ustał.

Wróciłem do domu i na zajutrz bolały mnie wszystkie plecy jakbym miał zapalenie płuc.. + czułem mocny ból w płucach i z tyłu pleców (na poziomie klatki piersiowej). Dodatkowo pobolewało mnie też brzuch z prawej strony (ale było to do wytrzymania). Codziennie rano biorę po 1 tabletce Polprazolu i mam go nadal brać. Sądziłem że to pomoże i uspokoi sprawę.

Wczoraj wieczorem ból powrócił.. Był jednak ciut inny bo nie zwracałem ale czułem, że coś nie tak jest z miejscem w okolicach żołądka. Wziąłem 2x No-spę + po 2h wziąłem jeszcze 1 Polprazol (zaryzykowałem) i i po 2h wszystko się uspokoiło jedynie bolały mnie plecy jakbym ciężko fizycznie ćwiczył lub pracował. Przed uspokojeniem bólu czułem jakby mnie tam paliło (mocno rozgrzewało).

W dodatku zauważyłem, że często mi się odbija po jedzeniu i mam ogromne pragnienie picia. (Podobny ból żołądka miałem z 3 miesiące temu ale uporałem się bez ingerencji szpitala.. brałem 2x Verdin i siemę lniane).

Przez ostatnie lata to fakt zaniedbałem się i potrafiłem jeść słodycze (sporo) + pić dużo PEPSI. No ale od momentu gdy mam teraz te problemy to zaprzestałęm.. staram się dobrze i prawidłowo odżywiać + pije dużo Siemie Lnianego. Niestety jestem osobą palącą i ciężko mi zrzucić te papierosy. Staram się też co raz mniej palić.

Teraz moje pytanie brzmi czy jeśli palę 3-5 papierosów dziennie to może to przeszkadzać moim problemom - wrzodom (o ile je mam)??

Kolejna sprawa co teraz robić? Na Endoskopię mam termin dopiero koniec września.. Strasznie długo. A jeśli ma mnie to tak boleć co 3-4 dni to będzie ciężko do zniesienia. Proszę o pomoc co robić w tej sytuacji? Jeśli chodzi o załatwianie się w WC to nie mam problemów (kupki zdrowe).

Chciałbym się skontaktować z osobami, które mają / miały wrzody żołądka lub Refluks przełyku (bo możliwe że to też mam).

BTW. Przez ostatnie lata miewałem (bardzo rzadko) dziwne uciski w klatce piersowej, gdzie promieniowało aż do pleców - podejrzewałem, że to serce.. ale robiłem badania w tym roku i nic złego w nim nie wykryto. Możliwe że to były początki wrzodów czy innych stanów zapalnych żołądka?
napisał/a: annaewa32 2014-07-20 11:05
To może być refluks kwaśny lub wrzody, ale wtedy po tygodniu zażywania polprazolu powinna byc poprawa. Problemem może być też zapalenie żołądka na tle zakażenia bakterią Helicobacter lub refluks żółciowy, wówczas przyjmowane tabletki mogą nie wystarczyć i nie będzie efektu. Takie bóle mogą występować przy kamicy pęcherzyka żółciowego lub zapalenia trzustki. Czy wykonano badania typu morfologia: alat, aspat, bilirubina, ggtp, fosfataza zasadowa, lipaza, amylaza, crp?
napisał/a: TomekCas 2014-07-20 11:33
Dziękuje za odpowiedź. Jak trafiłem w nocy do szpitala 5 dni temu to lekarz zrobił mi badania krwi i moczu.. Wysyłam wyniki w poniższych linkach:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/24272532/wyniki.png
https://dl.dropboxusercontent.com/u/24272532/wyniki2.png

Nie są super jakości ale wszystko widać :)

Ogólnie wyniki chyba nie są złe jak mówił lekarz.. Jedynie więcej Leukocytów i bakterie w moczu ( dał mi osobne leki na to).. dziwne bo w marcu badałem mocz i tam bakterii nie wykryto.

Od 5 dni biorę ten lek Polprazol i jest na pewno lepiej.. czuję jakby lepszy dyskomfort w płucach i w okolicach żołądki i jakby mniej mi się odbija. No ale często mam takie bóle w klatce piersiowej oraz zprawej strony brzucha. Tzn te bóle bolą tak jakbym ćwiczył fizycznie .. tak sprawia to wrażenie ze to bóle mięśniowe.

Co do badań, to na tych papierach które odebrałem widzę niektóre badania które wymienilaś - bilibrubina, amylaza..ale reszta nie wiem może też jest ale pod inna . skróconą nazwą.. Prosiłbym o zerkniecię.

Lekarz jak mnie zbadał to mówił, że po zbadaniu krwi wnioskuje ze to coś z żolądkiem czyli podejrzewa wrzody.. bo tak to widzi z krwi. Dodatkowo zrobił mi też USG na komputerze i mówił, że trzustka, jelita itp są ok.. jedynie wątroba powiększona ( to logiczne bo mam brzuszek :P).