Wrzody dwunastnicy - interpretacja gastroskopii

napisał/a: ftuwg89 2016-03-29 10:35
Witam, mam 21lat wykryto u mnie poprzez gastroskopie małe owrzodzenie opuszka dwunastnicy. Miałem małe krwawienie z tego miejsca, źle się czułem- już jest ok. Przyjmuję antybiotyki. Teraz mam pytanie bo do lekarza idę dopiero za jakiś czas a zapomniałem dopytać.
Wynik gastroskopii rozumiem oprócz tego, że piszę tam: przepuklina rozworu przełykowego i zdeformowany odźwiernik. Z tego co czytałem to często jest to jakby osobno choroba jednak nie miewałem zgagi i innych problemów związanych z tym.
Czy jest możliwe, że to przez te wrzody i mój słaby stan i jeżeli zaleczy się wrzody to te dwie opisane przypadłości też znikną?
Drugie pytanie wiem, że każdy przypadek jest inny ale czy takie wrzody da się wyleczyć w 100% bez nawrotów?

Pozdrawiam:)
napisał/a: Konstans 2016-03-29 19:58
Witaj,
zalecz wrzody a i odzwiernik wróci do normy. Zalecz stan zapalny a poczuj się lepiej.
Uk. pokarmowy to złożony zbiornik i nigdy nie ma tak, ze "zepsuta" jest jedna częśc. Jesli już cos się psuje to jest to wynik stanu zapalnego. A on zawsze jest wynikiem złej diety, stresu, nieodpowiedniej higieny życia.
Nie bierz tego do siebie - są nas miliony ;)

Jedz odpowiednio - nie jedz gotowych dań, kontroluj ilości soli i innej chemii w jedzeniu, ograniczaj %, papierosy, wyeliminuj nabiał oraz gluten (na tyle, na ile to mozliwe).
Oczywiscie, że trwale możesz się pozbyć wrzodów ale .... ja jestem zdania, że jak raz "trafiło" Cie co w żołądek, w uk. pokarmowy to niestety .... predyspozycje masz i musisz uważać. Niekoniecznie muszą powrócic wrzody ale chodzi o tendencję do stanu zapalnego a od tego - uwierz - wszystko ma swój początek.
Pozdrawiam.
napisał/a: ftuwg89 2016-03-29 21:50
dzięki za odpowiedź, chodziło mi głównie o tąprzepuklina rozworu przełykowego bo czytałem, że przy niej niektóre ćwiczenia są nie wskazane. ale jak to wszystko może być powiązane to nie będe musiał rezygnować z czegoś, ewentualnie będę się bardziej oszczędzał przez najbliższy czas:)
napisał/a: Konstans 2016-03-30 05:23
ftuwg89 napisal(a):dzięki za odpowiedź, chodziło mi głównie o tąprzepuklina rozworu przełykowego bo czytałem, że przy niej niektóre ćwiczenia są nie wskazane. ale jak to wszystko może być powiązane to nie będe musiał rezygnować z czegoś, ewentualnie będę się bardziej oszczędzał przez najbliższy czas:)


Przepuklina jest też wynikiem stanu zapalnego ale ona akurat niekoniecznie może powrócic do stanu "sprzed". To fizjologicznie jest uwarunkowane ale i genetycznie, mimo iz nabyłeś to np. niedawno. Kwestia predyspozycji ma równiez znaczenie.
Oczywiście, że przy przepuklinie nie powinno się wykonywac różnych ćwiczeń, bo niepotrzebnie ją "męczysz". Odpuśc sobie do czasu uspokojenia organizmu. Sam będziesz wiedział, kiedy to nastąpi.

Zmień dietę a szybciej wrócisz do normy :)