Wrośnięty paznokieć ?

napisał/a: Homar 2010-06-22 22:56
ostatnimi czasy zauważyłem że mój duży palec u stopy jest "gorący" i obszar przy paznokciu jest spuchnięty i czerwony i robi sie na nim (na opuchliźnie) czerwona plamka.Wiem już że mam wrośnięty paznokieć ale chcę wiedzieć czy w obecnym stanie konieczne będzie usuwanie całego paznokcia? bo zaczynają się dopiero wakacje a nie chce mieć ich zmarnowanych ,bo wiem jakie problemy sprawia odjęcie paznokcia.Proszę o szybką odpowiedź i jakieś rady.
napisał/a: piotrosiama 2010-06-22 23:02
Witam !
Takie dolegliwości związane są z reguły z nieumiejętnym obcinaniem paznokci u nóg. Bowiem paznokcie u stóp obcina się zawsze prosto bez żadnych zaokrągleń. Ponieważ mam też problem z wrastaniem paznokci - to chodzę do pedikiurzystki. Zrywanie paznokcia to chyba ostateczność. Do pedikiurzystki chodzą też panowie i nie ma czego się krępować.
Pozdrawiam.
napisał/a: Homar 2010-06-22 23:16
Ale u mnie w mieście niestety nie ma tak owej , na oko moja dolegliwość nie jest aż tak poważna ,może wizyta u lekarza wystarczy ,a może zna ktoś domowe sposoby ?
napisał/a: Homar 2010-06-22 23:46
przepraszam za spam ale z jakiegoś powodu nie mogę edita dac - dosłownie przed chwilą zauważyłem że mi lekko zaropiało :/
napisał/a: piotrosiama 2010-06-23 01:12
Witam !
Domowych sposobów raczej nie znajdziesz. Pozostaje wizyta u chirurga.
Pozdrawiam.