Wrastajacy paznokiec

napisał/a: Gombi 2007-07-01 11:17
Witam. Mam prosbe poniewaz przebywam za granica polski i stal mi sie wypadek. Jakis czas temu zranilem sie w bok palca i od tamtego momentu w tej ranie rosnie paznokiec i nie wiem co z tym zrobic czy postarac sie go wyciac czy zostawic spokojnie. Prosze o fachowoa pomoc. Zdjecie dostepne pod tym linkim:

http://img167.imageshack.us/my.php?imag ... izeal2.jpg


Z gory dziekuje za pomoc !!!

Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-07-02 11:50
To raczej sprawa chirurga. Problem jest podwójny, stan zapalny i faktycznie wrastający paznokiec. Paznokiec należałoby wyciąc, tak aby rana mogła się zagoic. Konieczny jakiś preparat do przemywania ran, myślę, że np. Rivanol. Byc może jest on tam do dostania w aptece lub coś zbliżonego.
napisał/a: fanteczka1 2008-07-28 21:13
Witajcie! Problem z paznokciem mam od prawie trzech lat. Z obydwu stron paznokcia w dużym palcu u stopy wysza ziarnina. Palec caly czerwony. Obkladalam aloesem, wtedy mięsko robilo sie biale. I nic. Oprocz tego kilka razy dziennie moczylam palucha w wodzie z mydlem szaym. Przetestowalam kilka masci: m.in Neomecyną, Gentamecyną, Bactrim itp. I nic. Chirurg wyciąl paznokiec z dwoch stron- nadaremno. Mimo iz paznokiec obcinalam prosto, nie na polokrąglo po 3 miesiacach wszystko zaczelo sie na nowo. Zrobili mi wymaz, okazalo sie że jest tam gronkowiec zocisty. Zażywalam Erytromecynę doustnie i Gentamycynę. Zero skutku. Pani doktor dermatolog zapisala moczenie w nadmanianganie potasu (fiolet) (mięsko robi się czarne), oczywiście częste polewanie Rivanolem i smarowanie maścią robioną na zamówienie w aptece. Jutro ją odbieram. Jest to maść cynkowa, czy jakaś. Pani doktor mówia że jest to trucizna. Czy ktoś z Was używa takiej maści? Jakie by efekty? Nie pomoże klamra dlatego że palec boli Sądzę żę paznokieć po tym zabiegu (wycięcia ) musi wyjść na zewnątrz, bo poki co, jak rosnie to tylko srodek, a nie bokami. Każdy lekarz mówi co innego i już nie wiem kogo suchać. Zasuszyć to czymś? Moczyć w szarym mydle, fiolecie? Gronkowiec ponoc jest dlatego, że poprostu z boków paznokcia wychodzi ropa, jest stan zapalny - sowa pani doktor. Proszę doradźcie co robić.
napisał/a: markietanka 2014-11-12 13:23
Ja jak mam problemy z paznokciami to idę do podologa a nie dermatologa, a już od chirurgów to w ogóle staram się trzymać z daleka. Wolałam męczyć się z wrastającym paznokciem, niż zgodzić się na jego zerwanie. Na szczęście udało mi się w końcu trafić na specjalistkę, która zaproponowała mi klamry i problem się rozwiązał. Ja na twoim miejscu też bym wybrała się najpierw do podologa. Jak jesteś z Warszawy, to najlepiej do tego, co ja chodziłam: http://www.podolog-warszawa.pl/. Pewnie będzie trzeba najpierw wyleczyć zakażenie, a dopiero potem myśleć o paznokciu, szkoda, że dałaś go sobie powycinać.
napisał/a: kiwi2 2014-12-15 13:03
Jeszcze niedawno nie korzyłam słowa padologia. Teraz wiem, że jest to pedicure leczniczy i naprawdę jest zbawieniem dla osób, takich jak, które borykają się z problemem wrastającego paznokcia. W Centrum Zdrowia Osteomed stosują dobre preparaty, które pomagają pozbyć się problemu. W moim wypadku konieczna była także konsultacja z lekarzem dermatologiem.
napisał/a: podopedi 2015-01-05 17:37
Jestem podologiem. Proszę mi uwierzyć, że mnóstwo wrastających, wkręcających się paznokci, ze stanem zapalnym lub bez, można wyleczyć bez cięcia u chirurga. Na dzień dzisiejszy stosujemy tamponady, klamry, rurki Sulci a przede wszystkim kostkę Arkady. Często możemy pomóc już przy pierwszej wizycie. Stosujemy również profesjonalne opatrunki czy maści, a wszystko w sterylnych warunkach. Paznokieć po całkowitym lub klinowym wycięciu często odrasta brzydko, staje się gruby, krzywy, a co najgorsze problem z wrastaniem w wielu przypadkach wraca i często jest jeszcze gorzej niż było na początku. Proszę poszukać podologa.
napisał/a: onazkraka 2015-08-06 08:37
Natrafiłam ostatnio na ciekawy artykuł dotyczący tego, czy z wrastającym paznokciem powinniśmy się udać do chirurga, czy do podologa. Okazało się, że istnieje naprawdę niewiele takich przypadków, które wyagają interwencji chirurga i np. ściągania całego paznokcia. W większości przypadków to podolog może wyleczyć chory palec. Polecam wszystkim, aby przeczytali ten artykuł http://wrastajacypaznokiec.pl/z-wrastajacym-paznokciem-do-chirurga-czy-podologa/. Zabieg u chirurga to nie takie hop siup i powinniśmy tego unikać.
napisał/a: juji 2015-10-02 16:15
Bardzo dobry artykuł o podwójnym problemie, czyli wrastający paznokieć i stan zapalny znajdziecie tutaj http://wrastajacypaznokiec.pl/wrastajacy-paznokiec-w-palcu-i-stan-zapalny/. Mi dużo wyjaśnił.
ankam912
napisał/a: ankam912 2018-03-05 14:52
A moim zdaniem właśnie nie powinno się samemu grzebać w palcu, bo można zrobić coś źle i tylko pogorszyć sprawę. Po założeniu klamry przez kosmetyczkę miałam spokój na jakiś czas, ale paznokieć znowu zaczął wrastać, więc poszłam do Clinica Dermatologica w Gdańsku i tam lekarz wykonał zabieg, zagoiło się i od 6 miesięcy problem nie wraca, więc nie ma co się męczyć z klamrami bo czytałam też, że wielu osobom nie pomagają