wrastający paznokieć i ropa

napisał/a: paulina8910 2011-06-09 10:16
Witam serdecznie,
otóż piszę w takiej sprawie. Miesiąc temu mialam sciągany paznokiec u nogi bo się wrastał. Byłam na kontrolach co tydzień bo mnie bolało to lekarze kazali tylko moczyć w ciepłej wodzie. Robiłam to lecz nie pomagało. Gdy poszłam na kontrol tydzień temu widać już troszkę ropy z lewej strony palca i mam cały siny i boli. Dostałam Biseptol na to. Lecz to nie pomaga. Ropa nadal jest. Czy lekarz powinien coś z tym zrobić?A jeśli tak to co?Bo bardzo się boję kolejnego zabiegu
Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź
napisał/a: asienkak1 2013-07-15 15:49
polecam ci zapoznać się z metodą Arkady - zabieg tą metodą zrobisz sobie w Warszawie w Gabinecie Libramaxu - http://libramax.pl/leczymy-wrastajace-paznokcie-gabinet.html :). zabieg jest bezbolesny, trwa niecałą godzinę i jest bardzo skuteczny :)
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-16 19:42
Spróbuj coś tych porad może pomoże;)
- przede wszystkim obcinaj paznokcie na prostokąt, nie ścinać półkoliście,
- moczymy stopy czy dłonie w gorącej wodzie z dodatkiem soli ok. 30 minut, kilka razy dziennie,
- moczymy kończyny w wodzie z szarym mydłem, Rivanolem, płatkami mydlanymi,
- gdy paznokieć wżyna się w ciało można go podważyć i umieścić kawałek gazy nasączonej środkiem dezynfekującym, codziennie zmieniamy gazę i dezynfekujemy,
- myjemy nogi co najmniej dwa razy dziennie, zmieniamy skarpetki, jak najczęściej,
- obuwie, najlepiej sandały lub buty z szerokimi twardymi noskami (luźne w palcach),
kupuj buty popołudniu lub wieczorem, w ciągu dnia stopy minimalnie puchną,
- stosuj wygodne bawełniane skarpetki, nie ściskające stóp,
- dziwny sposób ale skuteczny, spiłowujemy od góry środkiem wąski pas wzdłuż osi palca, spiłować go trzeba aż do cienkiej błonki pod paznokciem, wystające po bokach krawędzie schodzą się wtedy do środka i nie wżynają się,
- kontrowersyjny sposób, pod wżynający się paznokieć wkładamy kawałeczki słoniny lub smarujemy palec na noc smalcem,
- chodzić dużo boso,
- stosujemy preparaty zmiękczające paznokieć, który stając się miękki, nie wrasta,
- można moczyć stopę wodą z jodyną,
- zakładanie specjalnych klamerek izolujących raniącą krawędź - drogie i kłopotliwe.
Naprawdę nie ma żartów, opuchlizna, czerwone smugi biegnące w górę stopy, gorączka, tworzenie się "dzikiego mięsa", to powód do wizyty u chirurga, usunięcie paznokcia pomaga, lecz wcale nie ma gwarancji, że odrastający paznokieć też nie będzie wrastał.
napisał/a: asienkak1 2013-08-28 15:37
czasem jednak warto oddać się w ręce chirurga albo podologa, bo jeszcze więcej można sobie krzywdy zrobić niż pożytku ;)
napisał/a: podopedi 2015-01-05 17:49
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy wypróbowanie którychś z tych złotych porad. Zachęcanie do tego typu zabiegów powinno być karalne. Do podologa!
napisał/a: onazkraka 2015-08-06 08:21
Natrafiłam ostatnio na ciekawy artykuł dotyczący tego, czy z wrastającym paznokciem powinniśmy się udać do chirurga, czy do podologa. Okazało się, że istnieje naprawdę niewiele takich przypadków, które wyagają interwencji chirurga i np. ściągania całego paznokcia. W większości przypadków to podolog może wyleczyć chory palec. Polecam wszystkim, aby przeczytali ten artykuł http://wrastajacypaznokiec.pl/z-wrastajacym-paznokciem-do-chirurga-czy-podologa/. Zabieg u chirurga to nie takie hop siup i powinniśmy tego unikać.
napisał/a: juji 2015-09-07 12:38
Ja mam to cholerstwo! Paznokieć zaczął wrastać jakiś tydzień temu (przynajmniej dopiero wtedy się zorientowałam), a wczoraj zauważyłam stan zapalny. Leczę go jakoś domowymi sposobami i szukam informacji w internecie. Mogę Wam polecić ten wpis http://wrastajacypaznokiec.pl/wrastajacy-paznokiec-w-palcu-i-stan-zapalny/ i ogólnie cały blog o wrsatających paznokciach. Może Wam to coś pomoże, ja się wiele dowiedziałam i w czwartek idę do podologa.
Ewelka76
napisał/a: Ewelka76 2018-03-06 09:59
Jak już takie rzeczy nie pomagają to nalepiej wybrac się na zabieg. Przynajmniej ja tak zrobiłam. Długo męczyłam się z klamrami, które nic mi nie pomogły a później byłam u podologa, ale problem wracał po jakimś czasie. w końcu poszłam do Clinica Dermatologica do dr Igora w Gdańsku na zabieg i od tego czasu paznokieć ładnie rośnie i nie wrasta :)