Wpływ palenia marihuany na współczynnik krzepliwości krwi.

napisał/a: Ogos 2015-03-31 17:04
Witam,

Na wstępie zaznaczę że jestem osobą dojrzałą (40+)
Przez parę tygodni miałem problemy z oddychaniem, następnie rozbolała mnie noga z tyłu poniżej kolana, zaś łydka zaczęła puchnąć Podczas pobytu w szpitalu wykryto u mnie zator krwi w nodze i w klatce piersiowej spowodowane zakrzepicą żył głębokich.
Przez parę tygodni dostawałem zastrzyki w brzuch.
Obecnie jestem leczony za pomocą Warfin-u.
Lekarz powiedział mi że przy zażywaniu tego leku picie alkoholu w większych ilościach jest zakazane. Mój problem polega na tym że mam mocną głowę i żeby poczuć że wypiłem muszę wypić minimum 0,5 litra. Czyli odstresowywanie po tygodniu ciężkiej pracy za pomocą alkoholu odpada.
Zdarzało mi się wcześniej parokrotnie palić marihuanę, dobrze się po niej czułem i wpadłem na pomysł żeby picie alkoholu zastąpić paleniem marihuany.
Sprawdziłem w google czy są jakieś interakcje pomiędzy Warfin-em i marihuaną i wyszło na to że takowe nie występują. Poza jednym przypadkiem klinicznym w USA gdzie pacjent po operacji otrzymujący Warfarin (Warfin) po wypaleniu w przeciągu tygonia 10 jointów miał znacznie podwyższony współczynnik INR.
Moje pytanie brzmi następująco:
Czy wypalanie co tydzień 1 grama marihuany (0,5 grama w piątkowy wieczór i 0,5 grama w sobotni wieczór) może mieć wpływ na mój współczynnik INR (Międzynarodowe znormalizowany stosunek czasu krzepnięcia krwi) i jeśli tak to czy jest to niebezpieczne dla zdrowia?
Bardzo proszę o poważne potraktowanie mojego pytania. Bardzo potrzębóję się lekko zresetować co tydzień gdyż mam bardzo stresującą pracę i jest mi to potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

z góry dziękuję za odpowiedz
pozdrawiam