wpływ leków antydepresyjnych na płodność

napisał/a: UnholyOne 2008-01-05 11:40
Witam,
staramy się z mężem o drugie dziecko (w pierwszym przypadku nie było problemów) już 1 rok i niestety nic z tych starań nie wychodzi. Mąż od ponad dwóch lat bierze leki antydepresyjne - teraz seroxat. Moje pytanie brzmi:, czy może mieć to wpływ na jego płodność (osłabiać), jeżeli tak to w jakim stopniu oraz czy gdyby udało nam się, to czy branie tych leków przez męża ma jakiś wpływ na płód?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: agness288 2008-01-25 12:51
Czesc.
Nie moge Ci odpowiedziec na to pytanie ale radze sie udac do lekarza meza aby Ci powiedział czy te leki maja skutki uboczne własnie z tym ze nie mozesz zajsc w ciaze oraz do Twojego lekarza ginekologa ,przedstawisz mu sytuacje meza oraz lek jaki bierze i wtedy Ci odpowie czy w razie jakbys była w ciazy moze ten lek wpłynac na płod.
Nie wiem czy byłas wogole u lekarza ginekologa z problemem ze nie mozesz zajsc w ciaze ,musi stwierdzic czy to jest przyczyna z Twojej strony czy meza
Miałam podobna sytuacje gdy chcielismy miec drugiego maluszka po 2latach staran dopiero zaszłam w ciaze i problem był u mnie-po pierwsze obnizyła mi sie macica a po drugie to podswiadomosc ogromnej checi dziecka sprawiala ze tez nie mogłam zajsc w ciaze .Ale udalo sie.
Zycze powodzenia
Aga