Wojska , kategoria , zmiana zdrowia

napisał/a: Bosingwa 2015-03-21 18:18
Ponoć mają teraz brać ludzi do wojska.
w 2008 roku dali mi kategorię A byłem wtedy zdrowy, poszedłem na studia, nie byłem w wojku.
w 2012 roku dostałem hashimoto, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie , śladowa niedomykalność mitralna.
Raczej teraz mnie do wojska nie wezmą , to trzeba gdzieś na wku załatwiać zmianę kategoirii czy tylko zaświadczenia w domu i kartotece szpitalne o chorobie wystarczą ? w razie czego jakby przyszło pismo ?
napisał/a: Bogusiax 2015-03-26 17:04
Odwiedź odpowiednie dla siebie miejsce poboru. Tam będziesz mógł się wszystkiego dowiedzieć.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2015-03-28 08:23
Mając choroby typu astma, cukrzyca,toczeń, hashimoto, basedow to uzyska się kat D.
Trzepa napisać wniosek o zmianę kategorii do WKU w którym dana osoba jest przydzielona.
W tym wniosku należy podać wszystko swoje dane, opis choroby , na górze data i miejscowość , na dole kartki własnoręczny podpis.
Wniosek można pisać na kartce a4 własnoręcznie lub można pobrać arkusz z WKU lub plik ze strony www danego WKU.

Niestety jest to proces kosztowny i długotrwały : potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza , cała historia choroby , wyniki badań.
Na odpowiedz z WKU czeka się różnie czasami 3 a czasami kilka tygodni. Jeśli podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie , dana osoba zostanie skierowana na badanie /czasami gdzieś daleko/ ja mieszkając w Dębicy badania mogę mieć tylko w Lublinie / 5 godzin drogi w jedną strone/ Książeczka kosztuje 29 zł.

Powołanie na ćwiczenia ma dostać od 15 do 26 % wszystkich możliwych do powołania ludzi z kat a. w wieku od 18 do 50 roku życia. Z czego na sam start pójdą Ci co już byli w wojsku.