Wodnisty katar-gronkowiec złocisty

napisał/a: alwares1 2007-09-20 13:52
Witam!
Od paru lat mam wodnisty katar w nosie.Spływa mi to po tylnej ściance gardła,powodując częste infekcje.Zrobiłem wymaz z gardła i nosa.W nosie czysto ale gardle są nieliczne bakterie
gronkowca złocistego.Nie wiem czy ta bakteria jest przyczyną tego kataru ?Skoro tak! to dlaczego w nosie bakterii nie ma?????????
Laryngolog przepisał mi z antybiogramu antybiotyk ,po którym nic się nie zmieniło.Dalej ciągnie mi się z nosa.Proponuje mi zabieg prostowanie przegrody nosowej.Nie wiem czy to mi pomoże,czy poddać się temu zabiegowi????????????
Proszę o pomoc.........
Serdeczne dzięki!!!
napisał/a: adrenalia 2010-04-12 13:04
Witaj... w żadnym wypadku nie rób sobie korekty przegrody nosowej... zapwne jesli masz to lekknie skrzywienie które w gruncie rzeczy nie ma zawiele wspólego z Twoim katarem. Byłam w podobnej sytuacji jak Ty i na katar pomogła mi mieszanka specajlnych ziół do picia z nich naparu, które zalecił mi pare lat temu kregarz. Chetnie bym Ci powiedziała co to za mieszanka niestety jednak nie pamietam jej składu. Pocztaj troche na ten temat w jakis ksiazkach zielarskich albo wogóle udaj sie do sklepu zielarskiego moze tam tze Ci cos poleca. pozdrawiam
napisał/a: Hubert@ 2010-04-13 16:44
A ja Ci powiem że trzeba gronkowca wykurzyć. Jak najszybciej. Jaki jest wynik antybiogramu?
Poczytaj trochę o szczepionce polyvaccinum. A prostowanie przegrody nie wyleczy Cię.