wodnista biegunka bez gorączki - co podać ? a co nie ?

napisał/a: bastka79 2011-01-26 17:58
witam

Moja 5,5 letnia córeczka przedwczoraj miała podwyższoną temp ( 37,8 )bez innych objawów . Na noc dostała ibufen po którym temperatura spadła do 36,6 i tak się utrzymuje do chwili obecnej. Wczoraj po przebudzeniu narzekała przez kilka godzin ze ją boli brzuszek . Dziś po południu dostała wodnistej biegunki ( nie towarzyszy temu ani ból brzucha ani gorączka ) .
Od dwóch dni podaję jej groprinosin 3x 1/2 tabl , rutinacea syrop 3x5ml ( myślałam ze to początki grypy bo miała kontakt z chora osobą ) . Wczoraj jak zaczęła narzekać na brzuch dodałam acidolac junior (misio-tabletki) 2x1.

Mam wobec tego pytanie : czy w chwili obecnej powinnam odstawić któryś z tych leków ???? czy któryś z nich może być przyczyną biegunki ?

z góry dziękuję za odpowiedź .
napisał/a: kkmala 2011-01-27 18:44
jeżeli nic nie wskazuje na przeziębienie, czy grypę (kaszel, wysoka gorączka, ból gadrła, katar itp.), raczej nie powinno się podawać leków leczących przeziębienie czy stany grypowe.
czytałaś ulotki? może tam w działaniach niepożądanych jest coś napisane?

a na biegunkę, nie tylko dla malucha, SMECTA - bez recepty z tego, co pamiętam. jest łagodniejsza od węgla.
napisał/a: Blackursus 2011-01-27 19:04
Zaden z wyzej wymienionych przez Ciebie lekow, nie powinien powodowac biegunki. Ja mysle, ze to tzw. grypa jelitowa. Biegunka moze wystepowac przez kilka dni. Podawaj malej jakies lekarstwa przeciwbiegunkowe,ibufen- jezeli wystapi goraczka (a nie sadze, gdyz przy jelitowce goraczka wystepuje, przed pojawieniem sie biegunki), duzo wody i dieta lekkostrawna. Pozdrawiam.
napisał/a: erwinsans 2011-01-27 19:56
Nifuroskazyd 3 x 5 ml w zależności od wielkości biegunki. Jeżeli wystąpi gorączka na zbicie parcetamol bo nie podrażnia śluzówki żołądka.
napisał/a: bastka79 2011-01-31 15:00
witam

zapomniałam podziękować za odpowiedzi . Odstawiłam te wszystkie leki . Faktycznie była to grypa żołądkowa ( na szczęście dość łagodna postać ).

pozdrawiam
napisał/a: Blackursus 2011-01-31 21:51
No to ciesze sie, ze moja diagnoza byla trafna :))) Pozdrawiam.
napisał/a: bastka79 2011-02-06 18:33
bastka79 napisal(a):witam

zapomniałam podziękować za odpowiedzi . Odstawiłam te wszystkie leki . Faktycznie była to grypa żołądkowa ( na szczęście dość łagodna postać ).

pozdrawiam


no i oczywiście wprowadziłam odpowiednią dietę ( w małych ilościach : ryż z ugotowanym jabłkiem , sucharki, chrupki , po 2 dniach gotowane ziemniaki , makaron z gotowanym jabłkiem , marchewka niestety nie przeszła ) .Piła herbatkę rumiankową , wodę mineralną niegazowaną i w dniu kiedy wymiotowała dodatkowo podawałam orsalit .
napisał/a: Blackursus 2011-02-06 19:17
Dieta jak najbardziej lekkostrawna przy tzw. "jelitowce", ale ta choroba trwa jakies 7 dni; 3 dni- objawy jak przy zwyklej grypie, do 4-ech dni- objawy zoladkowe. Takze temat jest juz raczej nie aktualny. Pozdrawiam.
napisał/a: Magdi79 2013-02-20 08:15
Hej Bastka 79,
Widziałam na forum Twój wpisz 2010 roku o tym ze Twoje dzieciatkonjest bardzo niespokojne od urodzenia i ze szukaszvprzyczyn. Moja córeczka ma to samo i jestem już bezradna. Czy udalo Ci się znaleźć przyczynę czy poprostu samo przeszło?
napisał/a: bastka79 2013-03-12 19:29
płacz był spowodowany refluksem . teraz szkrab ma 2 lata i pozostało mu z tego wszystkiego uzależnienie od mamy i trochę nadpobudliwości ( dziwne bo jak mnie nie ma w domu to jest podobno spokojny ) . tak więc moja panika też się mu na pewno udzielała ( nigdy w to nie wierzyłam a jednak to prawda )
jak chciałaby Pani wiedzieć coś więcej to podaję maila : beti48@op.pl

pozdrawiam