Wódka + Red Bull

napisał/a: on87 2007-12-06 12:19
Witam
Słyszałem, że wódka z Red Bullem może zaszkodzić osobom z niewydolnością serca, a innym także. Podobno jest to spowodowane tym, że zawarta w napoju tauryna podnosi ciśnienie. Jeżeli tak jest na prawde to napój o podobnym smaku bez tauryny nie powinien szkodzić - takim napojem jest np. Matrix produkowany przez Zbyszko - nie zawiera tauryny, ale zawiera kofeine, która też podnosi ciśnienie więc jak to w końcu jest tauryna z wódką szkodzi a kofeina już nie ?

Może ktoś zna jakiś napój o podobnym smaku bez żadnego składnika podnoszącego ciśnienie ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-06 12:39
Też lubię tą mieszankę, ale podchodzę do tego bardzo ostrożnie. Nie należy tego łączyć nie ze względu na taurynę tylko na kofeinę. Sama wódka podnosi ciśnienie, a jak połączyć z kofeiną to ... sam rozumiesz. Może to nie zdrowe, ale jak nie masz problemów z nadciśnieniem to 250 ml Redbulla + 100 wódeczki Ci nie zaszkodzi!
napisał/a: angel3 2007-12-06 14:47
Wszystkie używki: kawa, piwo, wódka i napoje energetyczne podnoszą ciśnienie! Na tym polega m.in. ich działanie, a mieszanki tym bardziej....
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-06 16:27
Z tym piwem to Pani doktor przesadziła
Mi najbardziej podnosi ciśnienie moja szefowa
napisał/a: angel3 2007-12-06 17:05
hhehe niestety takie są fakty... :P no to trzeba pozbyć się szefowej ;P
napisał/a: roxa 2008-05-24 16:33
A czy z tym redbulem z wodka to nie jest tak ja z narkotykami typu speed? :|
Wypilam wczoraj z 8 drinkow (redbul+wodka) i dzis pomijajac to ze mam kaca , o ile w ogole wytrzezwiałam.. bo dziwnie sie czuje, nie jak na kacu tylko inaczej zupełnie.. serce mi wali jak głupie i ciagle mi sie w głowie kreci, pomijajac ze mi nie dobrze...
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-24 17:08
A koleżanka to nie doczytała że nie można tego mieszać? Wiesz jak wcześniej napisałm, też zdarza się wypić taką mieszankę, ale jest to 1-2 drinki ale nie 8!!! Kobieto na pewno ciśnienie skoczyło Ci tak, że ciesz się że na kardiologii nie wylądowałaś! Z godziny na godzię powinno być lepiej, a na przyszłość to uważaj za co się bierzesz!
napisał/a: roxa 2008-05-26 13:49
tak wiem wiem jestem sama sobie winna.. i tak mnie to przerazilo to serce, tym bardziej ze wczesniej mialam szmery w sercu i nie raz mnie tam cos boli jeszcze, ze juz tego nie powtorze wiecej, a juz na pewno nie w takiej ilosci.. zreszta i tak przez miesiac nie spojrzę na alkohol teraz.. ehh.. pozdrawiam!
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-26 14:21
Skoro masz problemy z sercem to głupotą by było bawić się w takie drinki. Najważniejsze, że wyciągasz wnioski :)
Wiesz ja pozwalam sobie na 1-2 takie drinki ale nie mam nadciśnienia i nigdy nie piję tego na imprezach gdzie sam taniec podności ciśnienie i tętno.
napisał/a: ALEKSIA1985 2008-05-30 19:30
Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż sie zepsujesz! wkurza mnie taka głupota i bardzo dobrze cierp teraz ciesz sie ze zawalu nie dostałaś a po co coś mieszać to już piwo czy sam drink z napojem nie starcza? A speeda rozumiem tez próbowałaś skoro takie porównanie szczyt głupoty z chorym sercem jak szmery miałaś to na echo bo ot może coś być a nie bagatelizacja kompletna!
napisał/a: roxa 2008-06-02 06:44
szmery miałam jako dziecko w podstawówce (jakieś 10lat temu), teraz nic mi nie jest..
no i źle się czułam, przeszło mi i teraz mam nauczkę, człowiek uczy się na błędach :]
napisał/a: madzienka123 2008-09-19 21:12
To ja chyba jakas dziwna jestem;) po wypiciu kilku drinkow (5-6?) z red bullem czulam sie swietnie - zwykle po jednym piwie chodze zataczajac sie a nastepnego dnia czuje, ze cos pilam, a po wodce z red bullem nic... ani zataczania sie, ani najmniejszego kaca nastepnego dnia, walenia serca nie czulam i z zasnieciem tez nie mialam problemu. Moze to dlatego, ze normalnie mam niskie cisnienie? Kofeina tez na mnie specjalnie nie dziala, co stanowi pewien problem przy studiowaniu, gdy przydaloby sie troche dluzej bez snu wytrzymac - ani kawa ani guarana ani kawa z coca cola (ponoc dobry sposob), bo samym red bullu robie sie jeszcze bardziej spiaca niz przed wypiciem... Natomiast gdy ostatnio przed operacja dostalam silnie uspakajajaca tabletke, to az sie lekarze zdziwili, bo jej dzialanie bylo zupelnie odwrotne