woda w uchu.

napisał/a: andrzej4351 2015-08-02 10:44
mam duzy katar , po kapieli zauwazylem ze mam zatkane ucho, wygladalo to na to ze woda dostala się gdzies glebiej ,Na no musialem zazyc ketonal bo bolało i nie moglem usnąć. Po dwóch dniach gdy mocno smarkam w uchu robi się mokro. , wygląda to tak jakby wylewala się woda ,o trochę zoltym kolorze. Caly czas czuje jakbym miał zatkane ucho i jakby mi się w nim przelewalo, już nie boli ale coraz gozej slysze. Czy pekla mi blona bebenkowa czy musze isc z tym do laryngologa gdzie terminy sa trzymiesięczne.
napisał/a: kasia971 2015-08-02 10:57
Jeśli w uchu jest wydzielina o żółtym kolorze, to niestety jak najszybciej do laryngologa (potrzebny antybiotyk). W dużym mieście można na ostry dyżur laryngologiczny albo przy najmniej do lekarza rodzinnego.
napisał/a: andrzej4351 2015-08-02 11:23
wydzielina o zoltym kolorze pokazuje się raz na dwa dni tak przy każdym siekaniu wydostaje się woda i ucho jest mokre.
napisał/a: kasia971 2015-08-02 13:11
Jeśli masz takie możliwości, to idź do laryngologa. Ucho trzeba oczyścić - odessać wydzielinę (woskowinę?) - może to wystarczy. Obejrzeć czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego. Jeśli woda dostała się do ucha, to może się wywiązać stan zapalny. Może będzie potrzebny jakiś steryd do nosa? Z uszami nie ma żartów, jeżeli coś zaniedbasz, to może Cię czekać długotrwałe i nie zawsze skuteczne leczenie.
napisał/a: andrzej4351 2015-08-02 14:25
dzięki Kasiu 971, jutro pojde na pewno do ogólnego ,zobaczymy co on powie.
napisał/a: andrzej4351 2015-08-03 16:10
byłem u lekarza stwierdził peknieta blone bebenkowa ,dostałem antybiotyk za tydzoien do kontroli.
napisał/a: theblackcat 2015-08-03 18:37
Pamiętaj że nie możesz doprowadzic by choćby kropelka wody sie dostala do ucha przy peknietej blonie gdyż grozi to utrata sluchu.