Woda w prawym płucu

napisał/a: roksa32 2009-01-30 14:02
Byłam dzisiaj na kontroli lekarskiej. Jak pisałam wcześniej mam zapalenie płuc. Stawiane miałam bańki. Myślałam, ze to pomoże ale po dzisiejszej wizycie okazało się, ze mam wode w prawym płucu. Dostałam zastrzyki BIOFUROKSYM. Mam je dostawać 2 razy dziennie. We wtorek mam znowu iść na kontrol i wtedy się okarze czy pójdę do szpitala. Bardzo się boję bo mam 2 dzieci i nie zostawię ich. Jaka jest szansa, ze te zastrzyki mi pomogą? Nie chcę iść do szpitala!!!! Na czym polega ściąganie wody z płuc? Proszę o szybką odpowiedz.
napisał/a: Lorn 2009-01-30 16:55
roksa32 napisal(a):Byłam dzisiaj na kontroli lekarskiej. Jak pisałam wcześniej mam zapalenie płuc. Stawiane miałam bańki. Myślałam, ze to pomoże ale po dzisiejszej wizycie okazało się, ze mam wode w prawym płucu. Dostałam zastrzyki BIOFUROKSYM. Mam je dostawać 2 razy dziennie. We wtorek mam znowu iść na kontrol i wtedy się okarze czy pójdę do szpitala. Bardzo się boję bo mam 2 dzieci i nie zostawię ich. Jaka jest szansa, ze te zastrzyki mi pomogą? Nie chcę iść do szpitala!!!! Na czym polega ściąganie wody z płuc? Proszę o szybką odpowiedz.


Proszę się nie bać i przestać wyobrażać sobie najgorszych scenariuszy... Po co się nie potrzebnie stresować. Gdyby stan był poważny, lekarz natychmiast wystawiłby skierowanie do szpitala. Ściąganie płynu z opłucnej polega na nakłuciu... Wykonuje się pod kontrolą rtg... czyli przed i po zabiegu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Lorn.
napisał/a: zadra35 2009-02-11 10:55
sciąganie wody z płuc to rutynowy zabieg bezpieczny i prwie bezbolesny nie nalezy sie obawiac
zycze zdrowia