WODA W KOLANACH?

napisał/a: Haniaaa1 2009-05-29 15:22
Witam. Od dłuższego czasu zmagam sie z takim niepokojącym objawem. Moje kolana oraz ich okolice są bardzo spuchnięte. Nie jestem otyła więc w stosunku do mojej sylwetki wygląda to nienaturalnie. Można przypuszczać, że to woda? Dodam, że ciężko mi sie schylać, tzn. zginać kolana, ponieważ często mnie w nich strzyka. Nie miałam natomiast poważniejszego urazu związanego z kolanami. Czasem wiadomo lekko sie uderzyłam, ale poważniejszego przypadku nie pamiętam. Czekam na odpowiedź. Jakie są możliwe inne objawy dotyczące wody w kolanach? I co powinnam z tym zrobić?
napisał/a: aniaania83 2009-05-29 16:54
Woda w kolanie jest to płyn gromadzący się w stawie kolanowym bądź naokoło niego. Jest to najczęściej płyn wysiękowy, rzadziej krew. Najczęstszą przyczyną jest stan zapalny np kaletek maziowych stawu kolanowego ale może być to jak najbardziej uraz. Co do leczenia to stosuje się środki przeciwbólowe, opaski uciskowe a także punkcję i usuwanie tego płynu. Terapia jest najczęściej długoterminowa i niekiedy trzeba ją powtarzać.
napisał/a: Haniaaa1 2009-05-29 21:35
Dzieki za informacje, ale jaka moze byc przyczyna tego? Poważniejszego urazu nie miałam nigdy.
napisał/a: aniaania83 2009-05-30 14:59
wiesz nie musi byc silny uraz, wystarczy ze zle stanełas - albo zle wstałas z łózka,moj maz miał tak moze ze 4m temu ,spuchniete i nic mu nie zrobili(mieszkam w londynie tutaj nic nie robie zreszta jak zawsze) i miała opaske uciskowa i przeszło ,po kilku dniach,masz dobrze bo mieszkasz w polsce, wiec wiesz jak naprawde bardzo boli jedz do szpitala .
napisał/a: Marta;) 2009-12-06 20:51
witam.

w wakacje mialam zapalenie kaletki maziowej podrzepkowej. to przez przeciazenia poniewaz trenowalam. dostalam masci i mialam robione zabiegi. niestety mam wrazenie to nic nie pomoglo. drugi raz do lekarza nie poszlam bo bym bardzo drogi. nie wiem co mam robic i boje sie ze to wlasnie woda wkolanie... moje kolano jest od dluzszego czsu spuchniete i boli, choc mniej niz przy trenowaniu(przestalam miesiac temu) i w czasie zabiegow. czy to jest woda?
napisał/a: terka33 2009-12-07 08:06
Witam!
Ja mialam jakiś czas temu wode w kolaniod silnego stluczenia.
Bylam u lekarza mialam sciąganą maści za jakis czas niby troszke jeszcze była ale sama sie wchłoneła i już od dłuższego czasu nic nie czuję..
A smaruj maściami rozgrzewającymi póki nie idziesz do lekarza spróbuj założyć sobie na gazie cieple rozgotowane siemie lniane...
Odezwij się jeszcze czy coś lepiej:)
napisał/a: Marta;) 2009-12-08 19:49
Dzieki za rade:)
odezwe sie odezwe;)
a to boli? bo widzialam w internecie filmik i strasznie krwawo to wygladalo wiec jestem przerazona!!!
napisał/a: terka33 2009-12-08 20:00
Marta napisal(a):Dzieki za rade:)
odezwe sie odezwe;)
a to boli? bo widzialam w internecie filmik i strasznie krwawo to wygladalo wiec jestem przerazona!!!

mnie nie bolało to nie krew tylko taki brudny płyn nie ma ani śladu już ponad 2 lata..
Nie denerwuj sie to nic strasznego
Pozdrawiam:)
napisał/a: Marta;) 2009-12-09 18:23
milo slyszec;) dzieki!
tylko mam jeszcze problem z dobraniem lekarza, chyba nie obedzie bez wizyty za 120 zl:(
napisał/a: terka33 2009-12-09 21:50
Marta napisal(a):milo slyszec;) dzieki!
tylko mam jeszcze problem z dobraniem lekarza, chyba nie obedzie bez wizyty za 120 zl:(

Ja bylam na kase u ortopedy nie wiem jakie u Ciebie terminy?
Nie zwlekaj zapisz się a póki co smaruj rozgrzewającymi maśćiami próbawłas z siemieniem? nie bój się chociaż nie pomoże ale nie zaszkodzi..