Woda mineralna

napisał/a: koliber3 2011-01-24 09:55
Z takich normalnych wód mineralnych najbardziej lubię i od dawna pijam Muszyniankę niegazowaną. Moim zdaniem to na prawdę jednak z najlepszych tego typu wód. Czasami piję też wodę mineralną o właściwościach leczniczych - Wielka Pieniawa.
napisał/a: dominissima 2011-02-08 21:20
ja ostatnio odkryłam wodę jurajską niegazowaną oczywiście. odpowiada mi jej smak. robię przerwę od nałęczowianki, która jest zdecydowanie za droga!
napisał/a: mika201 2011-02-09 13:09
Wielką Pieniawę też bardzo lubię, ale na co dzień piję Staropolankę. Zgadzam się z Jessica007 co do wód źródlanych. Pozdrawiam!
napisał/a: beatka123 2011-02-14 10:14
A ja uważam, że równie dobrze można kupić filtr. Woda w Polskich miastach jest bardzo dobra, pęd na mineralne to tylko marketingowe gadanie.
napisał/a: wiktoria30 2011-05-11 10:06
Słyszałam że trzeba wypijać około 1.5 litra dziennie i najlepiej rozłożyć to sobie na równe "porcję" ,tak by nie wypijac też dużych ilości na raz. Najlepiej szklankę co np. 2, 3 godz .
napisał/a: Jolcia051 2011-05-28 16:16
A ja postanowiłam zainwestować w jonizator. Ostatnio na jonizatory.com dowiedziałam się bowiem o właściwościach zjonizowanej wody. Poza tym uważam, że jest to duża oszczędność, ponieważ nie trzeba wtedy kupować mineralnej. W moim przypadku jest to bardzo ekonomiczne, ponieważ piję dużo wody dziennie.Taki jonizator ponadto nadaje wodzie właściwości lecznicze poprzez odpowiednie pH.
napisał/a: Lolka23 2011-06-21 10:37
Ja zazwyczaj piję gazowaną Nałęczowiankę niskosodową. Lubię jej smak. Kropla Beskidu też jest dobra :).
napisał/a: WeronikP 2011-07-04 10:56
witam
Ja cały czas piję żywiec zdrój, no chyba że podpijam mężowi cisowiankę:)
napisał/a: mysia231 2015-05-07 13:08
wiadomo ze nie chodzi o marke, ale o sam fakt picia wody, to sie liczy i jest wazne. jednak jesli mozna do tego dolaczyc dostarczanie organizmowi wartosciowych minerałów to myślę, że warto. taka też jest różnicą między kranówką a wodą z butelki, zwłaszcza jak się zdecydujesz na mineralną, a nie na źródlaną. nie upieram się przy żadnej konkretnej marce, bo to nie ważne, a skład. wody zmieniam, żeby mi się nie znudziły. aktualnie głównie jest to piwniczanka, wystarczy sobie poczytać http://www.piwniczanka.com.pl/#sklad_wody . i na pewno warto nauczyć się pić wodę.
napisał/a: agulamala 2015-05-08 12:27
Ja preferuje żywca. Jednak woda butelkowa nie jest dobra dla wszystkich. Zawiera takie składniki, które nerkowcom nie są wskazane. To jest temat rzeka, wiec jak ktoś może pić wodę butelkową to niech nie rezygnuje, nawadnianie organizmu bardzo dobrze wplywa na caly nasz uklad.
napisał/a: AnnaMi38 2015-05-12 10:59
WiolettaD napisal(a):Ja preferuje żywca. Jednak woda butelkowa nie jest dobra dla wszystkich. Zawiera takie składniki, które nerkowcom nie są wskazane. To jest temat rzeka, wiec jak ktoś może pić wodę butelkową to niech nie rezygnuje, nawadnianie organizmu bardzo dobrze wplywa na caly nasz uklad.


I tu masz racje. Kiedyś będąc na oddziale słyszałąm jak pani doktor mówiła do pacjenta aby pił lepiej wodę żródlaną, bo własnie te składniki z wody dla niego nie są wskazane. Nie wiem czy nie chodziło tam o potas albo magnez, dokładnie nie pamiętam.
napisał/a: Responter 2015-05-14 18:42
WiolettaD napisal(a):Ja preferuje żywca. Jednak woda butelkowa nie jest dobra dla wszystkich. Zawiera takie składniki, które nerkowcom nie są wskazane. To jest temat rzeka, wiec jak ktoś może pić wodę butelkową to niech nie rezygnuje, nawadnianie organizmu bardzo dobrze wplywa na caly nasz uklad.


To, ze woda jest potrzeban to nawet małe dzieci wiedzą.
Ale nie miałam pojęcia, że niektorym ludziom jakaś woda może szkdozić . ..