Włosy, skóra i paznokcie

napisał/a: elzza.7 2014-08-27 13:21
Jak dbacie o włosy, skórę twarzy i paznokcie? Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby, preparaty lub suplementy?
Ja włosy myję szamponem i odżywką z pharmaceris, smaruję jedwabiem, i 2x w tygodniu pryskam spreyem na porost włosów Lanza.
Na twarz rano i wieczorem nakładam także kosmetyki z serii pharmaceris a w ciągu dnia od czasu do czasu stosuję kremy z mocznikiem.
Na paznokcie najczęściej chodzę do kosmetyczki, ale od niedawna stosuję odżywkę eveline 8 w 1, dobra, aczkolwiek wysusza skórki :)
Do tego stosuję suplementy takie jak: Linea 20+, kompleks witamin AMBIO oraz skrzyp z bambusem.
Raz/ dwa razy dziennie piję len mielony.
A jak wy dbacie o siebie?:)
napisał/a: marysia37 2014-08-29 14:24
Witam wszystkich

Tak jakoś mi się nudzi w pracy, piję sobie soczek i doszłam do wniosku, że coś tu do was kochane kobitki napisze. Byłam niedawno u naprawdę fajnego fryzjera, no normalnie wstrząs. Dziś w robocie wszystkie dziewczyny mi zazdroszczą, a ja mam teraz niezły ubaw haha, jak jest tu jakaś Pani z Krakowa to polecam naprawdę super zawodowca http://neohaircut.com.pl/
napisał/a: marzena551 2014-08-29 14:31
Jak dbać? Ja biorę skrzyp na włosy, mi to najbardziej pomaga.
napisał/a: anggie112 2014-09-16 16:02
Ja piłam kiedyś olej lniany (obecnie tran ale nie na urode) i drożdze. Olej był dobry a te drożdże to niezbyt pomogly ale i nie zaszkodzily. Czasem robie maseczki z aspiryny. Staram sie nie uzywac kosmetykow z parabenami i SLS. A nawet myje twarz uzywajac wody przegotowanej ale chodzi o wieczorne mycie. Najpierw woda miceralna a potem zmywam woda choc niektorzy tego nie robia.
napisał/a: HotChocolate 2014-11-17 15:50
olej lniany super działa na skórę i włosy, jakiś czas temu kupiłam taki w kapsułkach z Gala i stosowałam zamiast innych tłuszczów (ale tylko na zimno, nie nadaje się do smażenia) i efekty są super. Do tego moim zdaniem bardzo smaczny :)
napisał/a: Olenkaa 2014-12-27 23:00
W okresie zimowym zwykle biorę suplement Włosy&Paznokcie L'biotica, bo wtedy nie dostarczam sobie zwykle tyle witamin co wiosną czy latem, więc często o tej porze roku mam osłabione włosy i paznokcie.
napisał/a: misssi 2014-12-30 21:25
Od dłuższego czasu stosuję Revalid: http://www.apteka-melissa.pl/apteka/produkt/7287/revalid-270-kaps.html. Po 3-miesięcznej kuracji włosy naprawdę przestały mi wypadać i stały się mocniejsze. Po umyciu raz w tygodniu nakładam maskę, żeby je zregenerować: http://www.apteka-melissa.pl/apteka/produkt/3422/biovax-do-wlosow-blond-intensywnie-regenerujaca-maseczka-500-ml.html, a na co dzień po rozczesaniu spryskuję je jedwabiem w sprayu: http://www.apteka-melissa.pl/apteka/produkt/10852/marion-natura-silk-jedwab-w-sprayu-130-ml.html. Są wygładzone i ładnie się błyszczą. Szczerze polecam te preparaty.
napisał/a: liszka33 2015-02-28 18:28
ja po porodzie miałam problem z włosami bo leciały mi garściami. Niestety sama sobie byłam winna bo przestałam brać żelazo i jak karmiłam nabawiłam sie anemii. Dopiero jak wrociłam do brania chelaferr'u włosy przestały mi lecieć. Podstawa pozbycia się wypadania włosów okazało sie wyeliminowanie anemii.
Nie wolno zapominać że po porodzie też trzeba brać suplementy a nie tylko w ciązy.
napisał/a: jane_eyre 2015-03-27 12:49
najczesciej biore jakas skrzupovite albo cos w tym rodzaju, ale oczywsicie nieraegularnie, wiec efekty sa rózne. Fajnie sie tez sprawdza olejek arganowy:)
napisał/a: mysia231 2015-04-15 16:46
Ja oprócz szamponów i odzywek zaczęłam stosować Sulpement Surfin http://www.taovital.pl/sufrin-suplement-na-trdzik-uszczyce-egzem-i-do-poprawy-stanu-skory-woow-i-paznokci-349-p.asp. Zawsze miałam problem z włosami, były ciągle słabe, przesuszone. Teraz mało że włosy poprawiły swoja sprężystość to jeszcze poprawiła mi się kondycja paznokci :)
napisał/a: theblackcat 2015-04-23 10:08
Ostatnio ciekawi mnie azjatycka pielęgnacja :)
Normalnie nie używam kremów do twarzy mimo iż mam odwodnioną skórę, ale na pewnym blogu zaciekawił mnie sekret urody pewnej japonki. Jest to ciekawa metoda która sprawia iż krem lepiej się wchłania. Metoda dość podobna do Oil Cleasning Method, ale z tą różnicą, że ta metoda jest do nakładania kremu a nie oczysczania twarzy.

Otóż. Wystarczy nałożyć sporą ilość kremu na twarz i zanurzyć ręczniczek w bardzo ciepłej wodzie (ale stopień gorąca musi być taki aby was nie poparzył na twarzy! Dlatego ja zalecam by była to woda pomiędzy cieplą a gorącą by sie nie poparzyć).
Ręcznik nakładamy na twarz. Ja jednak polecam nakładać go tylko na połowe twarzy poniżej oczu aby sobie ich nie poparzyć jednak. Trzymamy taki kompres 2-3minuty (ja trzymam aż będzie zimny więc troche mniej).
Spłukujemy twarz lodowatą wodą.
Skóra po zabiegu jest bardzo przyjemna w dotyku, miękka.

A co do włosów. Również azjatycki patent. Szamponem myjemy TYLKO skóre głowy masując ją. Chodzi o to by szamponu nie nakladac na włosy i żeby szampon był delikatny by nie podrażnił skalpu.
Po spłukaniu na CAŁE WŁOSY nakładamy odżywkę jakbyśmy myły je odżywką. Zostawić na parę minut w zaleznosci od odżywki i spłukać.
napisał/a: elwira41 2015-06-29 20:22
mam włosy bardzo łamliwe i aby poprawić ich kondycje stosuje napar z pokrzywy i skrzypu suszonego. Z kolei na pazanokcie i rzęsy stosuje olejek rycynowy 2 razy w tygodniu