wkładki laktacyjne

napisał/a: AgaXmama6 2007-11-18 17:16
Mam pytanie, może głupie. Jestem na początku ciąży. Ostatnio odwiedziła mnie koleżanka i przyniosła parę rzeczy, które zostały jej z czasów ciąży i wczesnego macierzyństwa, a których już nie używa. Między innymi 2 pudełka wkładek laktacyjnych Gerbera. Czy każda młoda mama używa wkładek? Czy to prawda, że bardzo dużo ich potrzeba? Czy te Gerbera są dobre? Pozdrawiam
napisał/a: jutrzenka1 2007-12-12 18:11
Witaj! Żadne pytanie dla mnie nie jest głupie, więc Ci skrobnę cosik. Nie każda matka pewnie używa wkładek laktacyjnych, przymusu w tej kwestii nie ma. To od kobiety zależy czy chce ich w ogóle używać. Głównie zabezpieczają przed niekontrolowanym wypływaniem mleka i, w związku z tym, pobrudzeniem ubioru. Ja wkładek używałam, rzeczywiście dużo ich musiałam kupować (miałam dużo mleka, szybko mi przemakały). Zresztą, jeśli się na nie zdecydujesz, choćby ze względów higienicznych (a to zwłaszcza ważne podczas karmienia - higiena piersi!) należałoby je dość często zmieniać (jak z podpaskami ).
Inna sprawa, że nie każde kobiety mają pokarm, albo mają zbyt słaby i wolą przejść na butelkę (wtedy naturalny zanika) i w ogóle nie trzeba używać wkładek. Zobaczysz jak to u Ciebie będzie z tym pokarmem, a te wkładki, które dostałaś możesz przetestować, co Ci szkodzi. Porównasz czy Ci służą czy bardziej Ci z nimi niewygodnie. Ja używałam chyba z Belli (duże były, wygodne, miękkie, niedrogie i przepuszczały powietrze). Nie mam porównania ich jakości z innymi, bo tylko tych używałam, ale każde wkładki laktacyjne są robione z myślą o specjalnym ich przeznaczeniu . Powodzenia