Wkładka wewnątrzmaciczna

napisał/a: Victoria1990 2017-02-12 13:11
Witam,
Dzisiaj jestem drugi dzien po zalozeniu wkladki wewnatrzmacicznej. Jest to wkladka T380. Zalozona mi ja po to bo mam bardzo skape okresy(2dniowe). Lekarz w ten sposob chce je wydluzyc I sprawic,ze beda bardziej obfite. Nie rodzilam jeszcze dzieci. 8 miesiecy temu doszlo do poronienia, potem problemy- torbiel, polipy,zrosty wewnatrzmaciczne.. 2 lyzeczkowania, 2 histeroskopie w tym podczas 1 wycieto zrosty. Dzisiaj mija drugi dzien od zalozenia wkladki a mnie dalej boli podbrzusze tak jak na okres (nie jest to silny bol ale jednak jest. Rano po przebudzeniu nie.mam zadnych boli, dopiero jak sie ,,rozruszam''troche)I mam nieduze przezroczyste bezzapachowe geste uplawy z domieszka krwi. Nie wiem czy to normalne I tak ma byc przez kilka dni czy jednak to jakies skutki uboczne. Lekarz nic nie powiedzial a ja zapomnialam zapytac I nie wiem czy dzwonic do niego czy nie ma co panikowac.
Bardzo prosze o odpowiedz
napisał/a: Pistia 2017-02-28 19:18
Masz wkładkę miedzianą, która za zadanie ma przyspieszenie złuszczania się wyściółki macicy tak aby unormować okres u Ciebie więc to na początku jest normalną reakcja organizmu. Też miałam taką wkładkę jednak po roku ją musiałam wyjąć bo okres przy niej mi się wydłużył z 2 dni do 2 tygodni :/ W zeszłym roku zdecydowałam się ponownie na wkładkę z tym, ze hormonalną - levosert i powiem Ci, ze wielka ulga w końcu nastała. Mam regularne i bezbolesne okresy trwające max 5 dni.
napisał/a: Victoria1990 2017-02-28 21:07
Wszystkie bole minely w ciagu kilku dni. 17dni od zalozenia wkladki. Tzn. Brzuch lekko pobolewa jak na okres I tez go dostalam bo akurat tak mialam dostac normalne, ale jest on jeszcze bardziej skapy niz przed zalozeniem. W pierwszy dzien delikatnie zaplamilam rano I wieczorem. To nie byla krew jak podczas okresu tylko bardziej gesta wydzielina z domieszka krwi. Dzisiaj mija drugi dzien mojego "okresu" a ja smialo moge chodzic bez podpaski tylko z mala wkladka.. czy to normalne? Bo poprzez ta wkladke okres mial wrocic do normy.
Jeszcze mam jedno pytanie. Czy ta wkladka tez zabezpiecza przed ciaza? Bo wiem ze hormonalne zabezpieczaja a ta moja to juz nie wiem...
napisał/a: Pistia 2017-03-01 11:49
Każda taka wkładka zabezpiecza przed ciążą - takie jest jej główne zadanie. Co do plamienia. Organizm sie mógł trochę przestawić bo to jednak ciało obce masz włożone do macicy. Przy hormonalnej wkładce (przynajmniej tej co ja mam) wszystko normuje się do 3 miesięcy od założenia , nie wiem ile czasu przy miedzianej ale obstawiam, że tez mniej więcej tyle czasu :)