wizyta u ginekologa

napisał/a: dianama 2007-07-29 00:18
mam problem bo mam zamiar iść do ginekologa.. i nie jestem dziewicą.. a nie jestem pełnoletnia. czy lekarz bedzie chciał albo musiał rozmawiac o tym z moją mamą..? prosze pomóżcie mi...
napisał/a: millo1 2007-07-30 13:09
jeśli masz ukończone 16 lat, to nie musisz nic mamie mówic (chyba, że coś się pozmieniało)
napisał/a: MaDzIa_ 2007-08-01 14:19
niektorzy ginekologowie nawet nie chca badac tak mlodej osoby bez opiekuna (mamy, taty)
napisał/a: Kasienka84 2007-08-02 21:51
To zależy od ginekologa, ale myśle ze nie powie, jeśli pójdziesz sama a szczególnie jeśli byłaby to wizyta prywatna to zbada Cię napewno. Wiek jest wymagany jeśli chce się stosować tabletki antykoncepcyjne, wtedy najczęściej jest wymagana zgoda rodzica jeśli nie ma sie lat. Ale jeśli chodzi o samą wizytę i badanie to nie powinno być problemu, idziesz sama i mama nie musi o tym wiedziec, odbywasz wizyte i wychodzisz. Faktem jest ze niektorzy chca rodzica ale o to mozna spytać wcześniej przed wizytą, nawet zadzwonić do gabinetu czy rejestracji i spytac o to i ktoś udzieli jakichs informacji napewno
napisał/a: Patrycja_KK 2007-08-16 22:21
ja, gdy chciałam iśc do ginekologa pierwszy raz, po to, że przepisał mi tabletki i nie byłam pełnoletnia, to musiałam iśc z mama... troche to krępujące, ale cóz...
na szczęscie mam z nia dobry kontakt, wiec nie było tak źle;)