Witaminy w ciąży

napisał/a: joannat2 2010-01-24 10:56
Jestem w 29 tyg ciąży - to jest moja druga ciąża. Ostatnio na wizycie Pani ginekolog (z NFZ) zapytała mnie czy biorę witaminy powiedziałam że tak, to stwierdziła że powinnam je odstawić bo moje dziecko będzie duże. Co o tym myślicie?
Dodam że nie miałam w ostatnim czasie robionego USG więc nawet nie zna parametrów dziecka.

I jeszcze jedno czy słyszał ktoś żeby w ciąży można było brać na bół głowy pyralginę, bo ja osobiście bardzo się zdziwiłam jak powiedziała o tym leku (wiem że można Apap, Panadol) ale polopirynę?
napisał/a: Agusia1982 2010-01-24 13:27
Wszystko się zmienia...jak ja byłam w ciąży zarówno 8 lat temu jak i 2 lata temu normalnie przyjmowałam kwas foliowy na początku a potem witaminy.
Praktycznie cała ciąże brałam witaminy dla ciężarnych tabletke dziennie.
Nie miałam wielkich dzieci więc nie wiem skad się to wzieło.
Jak dostarczasz dziecku odpowiedniej ilości witamin w tym co jesz to nie musisz stosować witamin ale jak masz diete ubogą to by wypadało.

Co do tabletek to lekarz powiedział,że jak coś boli moge przykładowo Apap ale co do każdego innego leku był dość sceptycznie nastawiony i najlepiej nie brać zwłaszcza w pierwszym trymestrze.
Ja w miesiąc przed porodem musiałam brac antybiotyk na stan zapalny(ale to już wyjścia nie było)a lekarz stwierdził,że wszystko jest wykształcone i moge wcześniej by się nie zdecydował.
Choć wiadomo różne są przypadki.
Co lekarz to co innego ten zaleca witaminy,ten odradza...sama nie wiem jaka jest prawda.
Witaminy na pewno nie zaszkodzą.
napisał/a: ognista4 2010-01-24 17:13
raczej nie powinno sie brać w ciąży pyralginy i polopiryny...apap i paracetamol są dozwolone...a co do witamin...to nic nie zastąpi bogatej w składniki odżywcze diety...można sobie łykać witaminy, ale jak ktoś się niezdrowo odżywia...choć kwas foliowy jest obowiązkiem
napisał/a: joannat2 2010-01-24 21:08
joannat2 napisal(a):Jestem w 29 tyg ciąży - to jest moja druga ciąża. Ostatnio na wizycie Pani ginekolog (z NFZ) zapytała mnie czy biorę witaminy powiedziałam że tak, to stwierdziła że powinnam je odstawić bo moje dziecko będzie duże. Co o tym myślicie?
Dodam że nie miałam w ostatnim czasie robionego USG więc nawet nie zna parametrów dziecka.

I jeszcze jedno czy słyszał ktoś żeby w ciąży można było brać na bół głowy pyralginę, bo ja osobiście bardzo się zdziwiłam jak powiedziała o tym leku (wiem że można Apap, Panadol) ale pyralginę?


miało być pyralginę.
napisał/a: Agusia1982 2010-01-24 21:34
pyralgina jest nie wskazana.
Kiedyś była na recepte,teraz już nie...jest to jeden z silniejszych przeciwbólowych.
napisał/a: sabrinaaa 2010-01-28 18:13
witam kochani jestem w ciazy ,z moich obliczen wynika ze bedzie to juz 4 tydzien nie bylam jeszcze u lekarza a wiem ze on przepisze mi wszystkie potrzebne witaminy jednak jestem za granica i tak sie ulozylo ze wizyta dopiero przede mna z pewnych wzledow, niestety i mam pytanie wiem ze niezbedne w ciazy jest zazywanie kwasu foliowego czy moge go wykupic i przyjmowac na wlasna reke czy musze poczekac na wskazania lekarza..?to tu nazywa sie bodajze pteroylglutamic
napisał/a: ivi.kiwi 2010-01-28 18:59
Kwas foliowy kupisz w aptece bez recepty...nie musisz tego konsultowac z giniem, ja nie jestem w ciazy (jeszcze) a biore folik od 3 miesiecy... Wazne jest zeby brac folik na poczatku ciazy... Wiec Sabrinko droga do apteki... i gratuluje ciazy :)
napisał/a: ognista4 2010-01-28 19:51
a propos leków....co mi polecicie na grypę, kaszel i gardło?? niestety za późno i za ostro na naturalne leczenie...
napisał/a: ivi.kiwi 2010-01-28 20:03
Z tego co slyszalam kobieta w ciazy przy przeziebieniu moze brac Rutinoskorbin (ale nie jestem pewna na 100%), tylko czy to Ci pomoze na gardelko? nie wiem... :*
napisał/a: ognista4 2010-01-28 20:16
oj, nie wiem czy to pomoże...infekcja rozwinęła się nagle i w momencie...jak pożar;( teraz to chyba mam już temperaturę i wydaje mi się że na rutinoscorbin za późno niestety;(
napisał/a: joannat2 2010-01-28 22:20
Rutinoscorbin można w ciąży brać. Na gardło tantum verde lub hasco sept (do pryskania nie do ssania).
Syrop stodal. Na gorączkę panadol lub apap.

Wyczytałam że kobiety mogą stosować prenalen. Sama nie stosowałam wiec nie wiem czy skuteczny.
Link do tego leku
http://www.domzdrowia.pl/57078,prenalen-naturalny-syrop-dla-kobiet-w-ciazy-150-g.html
napisał/a: Cheeky 2010-01-29 01:16
ja osobiscie od początku biore witaminy i kwas foliowy. Z tym ze dzidzius tak ze mnie wszystko sciaga ze lekarz przepisuje mi dodatkowo zelazo ktore i tak ponoc nie działa bo wyniki morfologii mam coraz słabsze.