witaminy

napisał/a: Victoria1990 2012-09-09 20:35
jakie dokladnie witaminy biora kobiety w ciazy?? bo slyszalam ze sa one dobre na wypadanie wlosow i rozdwajajace sie paznokcie
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-09-10 06:30
Najpopularniejsze to np. Falvit Mama ale one nie mają nic niezwykłego w składzie.
napisał/a: ~Anonymous 2012-09-10 08:50
Victoria1990 napisal(a):jakie dokladnie witaminy biora kobiety w ciazy?? bo slyszalam ze sa one dobre na wypadanie wlosow i rozdwajajace sie paznokcie

na rozdwajające się paznokcie polecam odżywkę do paznokci nail tek!!!
co do witamin dla kobiet w ciąży to tak jak wyżej...
napisał/a: Margol 2012-09-21 08:41
Kobiety w ciąży biorą specjalne preparaty witaminowe, tj. Centrum Materna, dlatego że ma w sobie wszystkie witaminy, które powinna barć kobieta w ciąży.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-09-21 09:04
Margol napisal(a):Kobiety w ciąży biorą specjalne preparaty witaminowe, tj. Centrum Materna, dlatego że ma w sobie wszystkie witaminy, które powinna barć kobieta w ciąży.


Akurat ten preparat nie ma nic w sobie szczególnego poza ceną która jest z kosmosu, o produkt jest wart 8-15 zł bo tyle kosztują inne preparaty z takim samym składem.
napisał/a: Kaszmir1 2012-11-12 11:48
witam:) ja mam pytanie jestem w 13 tyg. przestałam własnie brac kwas foliowy( oczywiscie z zalecenia lekarza) i miałam zaczac brac witaminy dla kobiet w ciazy. I tu zaczyna sie ale.. Mama która jest pielegniarka i inne kobiety ze tak powiem starszej daty odradziły mi brac jakie kolwiek witaminy. Jesc owoce warzywa ale takich witamin niebrac jezeli niebedzie wskazan typy anemia. Bo niby to zawsze cos sztucznego i moze prowadzie do tego ze dziecko w pozniejszym czasie bedzie miało alergie... i teraz niemam zielonego pojecia czy brac te witaminy czy nie?
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-13 09:55
Kaszmir napisal(a):witam:) ja mam pytanie jestem w 13 tyg. przestałam własnie brac kwas foliowy( oczywiscie z zalecenia lekarza) i miałam zaczac brac witaminy dla kobiet w ciazy. I tu zaczyna sie ale.. Mama która jest pielegniarka i inne kobiety ze tak powiem starszej daty odradziły mi brac jakie kolwiek witaminy. Jesc owoce warzywa ale takich witamin niebrac jezeli niebedzie wskazan typy anemia. Bo niby to zawsze cos sztucznego i moze prowadzie do tego ze dziecko w pozniejszym czasie bedzie miało alergie... i teraz niemam zielonego pojecia czy brac te witaminy czy nie?

ja powiem tak... wiele moich koleżanek jest w ciaży i witamin nie bierze. Czemu? Owszem- lekarz zalecał. Po co? Nie uzasadnił.
W momencie kiedy pojawia się problem tj. anemia to nie masz dużego wyboru. Raczej musisz stosować sie do wskazówek lekarza.
Ale gdy ani Tobie, ani dziecku nic nie dolega, niczego nie brakuje to myślę, że jest to kwestia wyboru.
Chcesz to bierz, nie chcesz- nie bierz. W każym bądź razie jeśli nie będziesz łykać witamin w postaci tabletek to powinnaś zadbać o dietę.
tu możesz poczytać o witaminach w ciąży http://ginekologia.wieszjak.polki.pl/ciaza/307680,Uzupelnianie-witamin-w-ciazy.html
napisał/a: ja29 2012-11-24 15:00
ja brałam jakieś witaminy kompleksowe a potem piłam magnez z kwasami omega 3 z PRenalenu. pomagał mi bardzo przy częstych skurczach. oczywiście na pcozątku ciąży obowiązkowo był kwas foliowy i duphaston.
napisał/a: motylek.2 2012-12-04 12:24
a czy są jakieś witaminy dla cieżarnych do picia ? np: plusz ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-04 13:36
motylek.2 napisal(a):a czy są jakieś witaminy dla cieżarnych do picia ? np: plusz ?


A dlaczego mają być do picia?
napisał/a: motylek.2 2012-12-04 20:32
bo lepiej mi wejda niz w tabletkach które sie odbijaja.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-05 06:46
eeeee wymyślasz. Nie słyszałem aby na rynku były specjalne witaminy dla kobiet w ciąży w formie musującej.